Kielecki plastyk Tomasz Łukaszczyk jest twórcą zabawnego komiksu, który powstał na ścianie wieżowca na osiedlu Na Stoku w Kielcach.
– To był pomysł mieszkającego w tym bloku szwagra – mówi Łukaszczyk, który niedawno dla Muzeum Narodowego ilustrował komiks „Panowie ognia" opowiadający o dymarkach świętokrzyskich. – Blok był ocieplany, więc można było pomalować jego ścianę. Wspólnota mieszkaniowa zgodziła się na zaproponowane rysunki.
Tomka zainspirowała zmiana obyczajów. Kiedy on był mały, rodzice chcąc ukarać dziecko, zabraniali mu wychodzenia na podwórko. Dzisiaj jest odwrotnie, kiedy chcą ukarać, zabraniają siedzenia przy komputerze. I to widać na rysunkach.
Źródło: echodnia.eu/x-news
Zaniepokojony rodzic pyta chłopców stojących przed blokiem: Co robicie? Pada odpowiedź: Gramy w piłkę. Chłopcy grają, ale na playstation a mama dodaje: – Przynajmniej na dworze.
– Komiks składa się z czterech obrazków i jest czarno-biały. Wykonawca remontu, firma Prombud, podobnie jak artysta, nie wzięła za malowanie dodatkowych pieniędzy.
