Okazuje się jednak, że Polacy kierują się zdrowym rozsądkiem i nie chcą pożyczać pieniędzy na coś, co daje radość jedynie chwilową.
Zobacz też: Jak skutecznie radzić sobie z upałem w mieszkaniu
- Polacy częściej niż na wakacyjny wyjazd biorą pożyczkę chociażby na remont mieszkania (17%) czy zakup sprzętu RTV/AGD (11%). Wynika to z tego, że radość z realizacji tych celów jest trwała, natomiast ta płynąca z wyjazdu umyka bardzo szybko. Z kredytem zostaje się zaś na długo. Dlatego na organizację wakacji częściej wydajemy własne pieniądze, a pożyczką finansujemy potem np. wyprawkę szkolną – mówi Marek Bosak, dyrektor ds. komunikacji w firmie Vivus Finance.
Wydatki związane z wakacyjnym wyjazdem warto zaplanować odpowiednio wcześnie. Jeśli decydujemy się na wzięcie pożyczki, powinniśmy dokładnie się zastanowić, czy spłata rat nie będzie dla nas zbyt dużym obciążeniem. Dobrze byłoby, gdyby udało się nam uwolnić od długu najpóźniej w listopadzie, ponieważ w grudniu czekają nas duże wydatki świąteczne.
Zobacz też: Jak płacić niższe rachunki za ogrzewanie? Poradnik
Na wakacje przeznaczamy średnio 2 tys. zł w przypadku wyjazdu krajowego i przeciętnie 4 tys. zł, gdy udajemy się za granicę. Wydatki te finansujemy zwykle z własnych oszczędności. Większość z nas spędza wakacje w Polsce.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?