Świnoujście. Budują i oczekują

GDP
Budują i oczekująMiasto wydało 8 pozwoleń na budowę dla prywatnych inwestorów
Budują i oczekująMiasto wydało 8 pozwoleń na budowę dla prywatnych inwestorów Anna Miszczyk
Na razie miasto wydało tylko osiem pozwoleń na budowę dla prywatnych inwestorów. Ale jaki będzie ostatecznie rok, trudno wyrokować.

Do 12 stycznia świnoujski magistrat wydał osiem pozwoleń na budowę. W analogicznym okresie roku 2011 było ich sześć.
- Ciężko odpowiedzieć na pytanie, jak będą wyglądały w tym roku place budów w Świnoujściu, jeżeli chodzi o prywatnych inwestorów - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Samo miasto realizować będzie wiele przedsięwzięć. Takich chociażby jak: budowa mostu w Karsiborze, przebudowa układu komunikacyjnego śródmieścia miasta, placu Wolności, stadionu OSiR, modernizacja miejskiej mariny, budynków z mieszkaniami komunalnymi czy przyszkolnych obiektów sportowych.

Na pewno w tym roku oddany zostanie do użytku hotel prestiżowej sieci Hampton by Hamilton oraz hotelowo- sanatoryjny obiekt przy ulicy Wyspiańskiego.

- Mamy nadzieję, że kołobrzeska spółka Zdrojowa Invest rozpocznie budowę swojego pięcio i czterogwiazdkowego kompleksu hotelowego Baltic Park Molo - mówi rzecznik. - Prawdopodobnie rozpocznie się budowa pierwszej z planowanych galerii handlowych.

Jak udało się nam ustalić, Zdrojowa Invest wspólnie z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, ogłasza obecnie konkurs architektoniczny na projekt Baltic Park Molo.

- Okazało się, że przygotowanie dokumentów konkursowych jest bardzo pracochłonne przy tym projekcie, więc konkurs powinien być ogłoszony w najbliższych dniach na stronie SARP oraz Zdrojowej Invest - informuje Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji Zdrojowej Invest. - Zwycięski projekt poznamy najprawdopodobniej w kwietniu 2012 i wtedy będziemy prowadzić dalsze prace budowlane. Toczą się także rozmowy z międzynarodowym operatorem hoteli luksusowych, właśnie w związku z Baltic Park Molo.

Władze Świnoujścia mają ambitne plany dotyczące sprzedaży miejskich nieruchomości w tym roku. Chcą zarobić na tym ponad 50 milionów złotych. Na jednej z niedawnych sesji opozycja zarzuciła prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi zbytni optymizm w tej kwestii.

Rzecznik prezydenta mówi, że jeśli nie uda się planu sprzedażowego zrealizować, nie będzie dramatu.

- Kondycja finansowa Świnoujścia jest doskonała - twierdzi rzecznik. - Posiadamy jedno z najmniejszych zadłużeń wśród polskich samorządów, będąc doskonałym i wiarygodnym partnerem do ewentualnych rozmów z bankami.

W tym roku do sprzedaży zostaną wystawione atrakcyjne działki w dzielnicy nadmorskiej, zlokalizowane przy ulicach Nadmorskiej, Plażowej, Żeromskiego, Powstańców Śląskich, Bałtyckiej i w centrum miasta przy Placu Słowiańskim.

- Miniony rok nie był zły, jeżeli chodzi o dochody ze sprzedaży nieruchomości i mimo stagnacji na rynku, udało nam się z tego tytułu uzyskać ponad 25 milionów złotych - mówi Robert Karelus - czyli więcej niż Szczecin i Kołobrzeg razem. Wielu samorządowców nam tego wyniku po prostu zazdrościło. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom