Rosną podatki w Lublinie: Lista nowych stawek na 2012 r.

redakcja.regiodom, drs
Podatek od nieruchomości w budynkach mieszkalnych będzie wynosić 65 groszy za mkw.Podatek od nieruchomości w budynkach mieszkalnych będzie wynosić 65 groszy za mkw.
Podatek od nieruchomości w budynkach mieszkalnych będzie wynosić 65 groszy za mkw.Podatek od nieruchomości w budynkach mieszkalnych będzie wynosić 65 groszy za mkw. Jacek Świerczyński
Lubelscy radni na ostatniej sesji przyjęli nowe stawki podatków na 2012 rok. Sprawdź jak zmieni się ich wysokość.

Wraz z Nowym Rokiem nastąpią zmiany w stawkach podatków od gruntów i budynków. Lista stawek na 2012 rok:

  • Od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków od 1 mkw. powierzchni – 0,78 zł (wzrost o 4 gr.).
  • Od gruntów pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych od 1 ha powierzchni – 4,33 zł (wzrost o 18 gr.).
  • Od pozostałych gruntów, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 0,39 zł (wzrost o 2 gr.). 
  • Od budynków (lub ich części) mieszkalnych od 1 mkw. powierzchni użytkowej – 0,65 zł (wzrost o 3 gr.). 
  • Od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej od 1 mkw. powierzchni użytkowej – 20 zł (wzrost o 95 gr.). 
  • Od budynków (lub ich części) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w formie stołówek, bufetów i kiosków szkolnych w placówkach publicznych działających na podstawie Ustawy o systemie oświaty od 1 mkw. powierzchni użytkowej – 11,05 zł (wzrost o 45 gr.). 
  • Od budynków (lub ich części) zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym od 1 mkw. powierzchni użytkowej – 9,50 zł (wzrost o 65 gr.). 
  • Od budynków (lub ich części) związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń od 1 mkw. powierzchni użytkowej – 4,40 zł (wzrost o 27 gr.). 
  • Od pozostałych budynków, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 7 zł (wzrost o 46 gr.). 
  • Od budowli – 2 proc. wartości (bez zmian).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom