Komfortowe mieszkanie pod Warszawą

mk, Barc
Podwarszawska inwestycja mieszkaniowaKomfortowe mieszkanie pod Warszawą
Podwarszawska inwestycja mieszkaniowaKomfortowe mieszkanie pod Warszawą Barc
Zakup mieszkania w większej odległości od centrum miasta oznacza niższą cenę za większy metraż. To również komfort zamieszkania. Inwestycja w nieruchomośc poza miastem to dla wielu osób często jedyna możliwość zakupu własnego M.

Im bardziej oddalamy się od centrum miasta, przeciętna cena metra kwadratowego mieszkania maleje. To istotne dla kupujących, bo cena zakupu mieszkania to nadal najważniejsze kryterium przy wyborze lokum. Restrykcyjne zasady oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorców wprowadzone w ostatnim czasie przez banki powodują, że wielu potencjalnych klientów deweloperów straciło szansę na zakup mieszkania. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w ostatnim kwartale 2010 roku prawie 90 proc. banków zaostrzyło kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych.

Dlatego wiele osób poszukujących mieszkań jest zmuszonych do zweryfikowania wstępnych założeń dotyczących parametrów lokalu. Jak obliczyła niedawno firma Home Broker na podstawie transakcji dokonanych w ciągu ostatniego roku, tylko w przypadku 66 proc. transakcji, wstępnie deklarowana przez nabywców lokalizacja odzwierciedlała położenie faktycznie nabywanego mieszkania.

Więcej metrów kwadratowych za mniejszą kwotę

Zasadniczą motywacją do zakupu lokum oddalonego od centrum miasta jest mniejsze obciążenie finansowe. Jednak nie tylko to jest ważne. Większość z nabywców, którzy wybierają mieszkanie w miejscowościach podwarszawskich otwarcie deklaruje chęć odpoczynku od hałasu i wielkomiejskiego zgiełku. Życie w metropolii mimo wszystkich swych zalet jest dla nich zbyt męczące.

Koronnym argumentem jest chęć stworzenia własnego azylu w zewnętrznej, cichej i zielonej części aglomeracji miejskiej. Dla osób rozpatrujących przeprowadzkę za miasto ważne sąrównież plany związane z założeniem rodziny. Wiążąsię one bowiem z koniecznością polepszenia komfortu życia i zapewnienie odpowiednich warunków do wychowania dzieci. Wybierając lokalizacje podmiejskie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania o znacznie większej powierzchni.

Deweloperzy, którzy budują na obrzeżach miasta potwierdzają, że dla kupujących istotna jest nie tylko cena mieszkania, ale także jakość życia, którą zapewnia dana lokalizacja. Komfort daje np. bliskość stacji kolejki podmiejskiej (w przypadku Warszawy - SKM, Koleje Mazowieckie), ponieważ dzięki temu dojazd do centrum Warszawy zajmuje często dużo mniej czasu niż jazda własnym samochodem.

Komunikacja decyduje o wyborze nieruchomości

Kupujący mieszkania zwracają dużą uwagę na możliwości komunikacyjne danego miejsca. Przy czym równie ważna jest perspektywa indywidualnego transportu, co możliwości jakie stwarza komunikacja miejska. Dlatego też firmy deweloperskie bacznie przyglądają się planom rozwoju infrastruktury komunikacyjnej miast. Swoje nowe inwestycje budują w miejscach, gdzie mają powstać nowe szlaki komunikacyjne lub zostać zmodernizowane już istniejące.

W związku z tym można znaleźć względnie tanie mieszkanie na osiedlach na obrzeżach Warszawy, z których dojazd do centrum miasta nie zajmie zbyt wiele czasu. Mieszkańcy stolicy, którzy zdecydują się zamieszkać w okolicach miasta, żeby zapewnić sobie dobrą komunikację, powinni wybierać przede wszystkim te miejsca, które znajdują się przy liniach kolejowych. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład kupno mieszkania w Pruszkowie, Sulejówku, Józefowie, czy Ząbkach.

Warto też zwrócić uwagę na to, że lokalizacja mieszkania, które zamierzamy kupić względem miejsca pracy przestaje być tak istotna jak wcześniej. Rośnie liczba osób, które pracują zdalnie w domu. Dla nich własny komfort, lepsze warunki życia i relaksu (mieszkanie w cichej okolicy), podobnie jak dobro całej rodziny to cele nadrzędne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom