Jaką baterię wybrać, by była łatwa w utrzymaniu w czystości

redakcja.regiodom
Bateria jednouchwytowa Oras ViendaJeśli kran ma łagodne linie i pochyloną wylewkę, na baterii w dużo mniejszym stopniu, niż na płaskich powierzchnia, osadza się woda.
Bateria jednouchwytowa Oras ViendaJeśli kran ma łagodne linie i pochyloną wylewkę, na baterii w dużo mniejszym stopniu, niż na płaskich powierzchnia, osadza się woda. Oras
Bateria łazienkowa może mieć różną formy. Jej kształt należy wybrać nie tylko pod kątem designu, ale i użytkowania. Armaturę o łagodnych kształtach łatwiej utrzymać w czystości w czasie codziennego użytkowania.

Ważne jest, by bateria była praktyczna i funkcjonalna. Oczywiście jej kształt oraz forma uzależnione są od naszego gustu, ale nie zapominajmy, żeby design baterii nie przesłonił funkcji praktycznych i nie utrudniał codziennego użytkowania.

Zobacz również: Baterie kuchenne ułatwiające życie 

Kanty w bateriach nie są wskazane

Nowoczesne baterie umywalkowe mają ostre kształty i poziome, równe wylewki. W trakcie codziennego użytkowania okazuje się jednak, że ten wymyślny design jest zupełnie niefunkcjonalny. Armatura wygląda na czystą zaledwie chwilę po jej umyciu. W czasie użytkowania każda kropla, która spadnie na baterię o takich kształtach, nie spływa, zasycha i tworzy nieestetyczny osad. A właściciel nowoczesnego kranu o nieprzemyślanej formie zamiast cieszyć się z wygodnego użytkowania, musi stale myć armaturę.

Opływowe kształty łatwiej utrzymać w czystości

Armatura o opływowych, okrągłych kształtach też może być ciekawym elementem aranżacji wnętrz, są estetyczne, a jednocześnie wygodne w utrzymaniu w czystości. Jeżeli koniecznie musimy mieć baterię z ostrymi krawędziami, to wybierzmy najlepiej model, w którym płaskie powierzchnie są osadzone w baterii pod kątem, a nie na płasko – co umożliwia swobodne spływanie wody z armatury.

Bezdotykowo najczyściej

Baterie bezdotykowe najłatwiej utrzymać w czystości. Ma na to wpływ przede wszystkim brak standardowych elementów, takich jak kurki czy uchwyt. Przy kurkach bardzo często gromadzi się kamień (gdy mamy twardą wodę). Nie musimy dotykać kranu, żeby otworzyć i zamknąć strumień wody.

Staranne przemyślane i zaprojektowane baterie nie wymagają też silnych środków, by utrzymać je w czystości. Nie trzeba ich szorować, i usuwać kamiennego osadu. Wystarczy przetrzeć delikatnym płynem, czy nawet mydłem lub ściereczką z mikrofibry. A powierzchnia długo pozostaje gładka i czysta. 

Warto przeczytać: Jak zamontować baterię łazienkową. Poradnik 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom