Zakup mieszkania z Bezpiecznym Kredytem 2%

Materiał informacyjny SOLBET
Od 1 lipca 2023 r. osoby planujące zakup swojej pierwszej nieruchomości w budynku wielorodzinnym będą mogły ubiegać się o tzw. Bezpieczny Kredyt 2%. Komu będzie przysługiwał preferencyjny kredyt na mieszkanie i jakie warunki należy spełnić, aby go otrzymać?

Rosnące ceny nieruchomości i kredytów spowodowały, że wiele osób zostało zmuszonych do odłożenia w czasie lub rezygnacji z zakupu mieszkania. Rozwiązaniem tego problemu może być rządowy program Bezpieczny Kredyt 2%. Skorzystanie z przygotowanej dla kredytobiorców oferty pozwoli urzeczywistnić marzenie o lokalu własnościowym osobom, które dotychczas nie mogły sfinalizować zakupu z własnych środków.

Dla kogo Bezpieczny Kredyt 2%?

O Kredyt 2% może ubiegać się małżeństwo, para pozostająca w związku nieformalnym, która wychowuje co najmniej jedno wspólne dziecko, lub singiel. Kredyt przewidziany jest dla osób w wieku do 45 lat, które nie posiadają i nie posiadały prawa własności lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. W przypadku małżeństwa lub pary warunek wieku powinna spełniać przynajmniej jedna osoba. Warunek dotyczący prawa własności musi być spełniony przez obu kredytobiorców.

Wysokość kredytu

Środki pozyskane z Bezpiecznego Kredytu 2% mogą być przeznaczone m.in. na zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego. Maksymalna wysokość kredytu udzielanego jednej osobie wynosi 500 tys. zł. W przypadku małżeństwa lub rodziców z dzieckiem limit ten wzrasta do 600 tys. zł. Kredytobiorcy w ciągu pierwszych 10 lat spłaty kredytu będą otrzymywać dopłaty do rat, pokrywające różnicę między oprocentowaniem rynkowym o stałej stopie a założoną stawką 2%.

Rozsądny zakup mieszkania

Wiele osób planujących kupno pierwszego mieszkania decyduje się na nieruchomość od dewelopera. Coraz więcej świadomych inwestorów zwraca uwagę nie tylko na lokalizację i metraż, ale także na zastosowane rozwiązania, które będę wpływać komfort oraz koszty użytkowania mieszkania. Przed zakupem nieruchomości warto zwrócić uwagę, m.in. na to, z jakich materiałów został wzniesiony budynek, gdyż to one w dużym stopniu decydują o walorach użytkowych lokali.

Beton komórkowy jest zdrowym, powstającym z surowców naturalnego pochodzenia, przyjaznym środowisku materiałem konstrukcyjnym. Wpływa korzystnie również na energooszczędność budynku oraz komfort użytkowania lokali mieszkalnych. Jego walory użytkowe są doceniane już na etapie urządzania lokalu. Łatwe, precyzyjne i czyste wiercenie w ścianach oraz wiele rozwiązań zamocowań zapewniają bezproblemowe umeblowanie wnętrz. Materiał ten wyróżnia się również bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Zamknięte w jego strukturze powietrze, które jest najlepszym izolatorem ciepła, stanowi ponad 80% objętości bloczków. Dzięki temu ściany z betonu komórkowego skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz budynku i wchodzących w jego skład lokali, co pozwala ich mieszkańcom ograniczyć koszty ogrzewania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom