Woda z kranu jak źródlana. Zastosowanie filtrów kuchennych

Katarzyna Piojda, UST-M
Filtr podzlewozmywakowyWarto zamontować filtr podzlewozmywakowy. Na zewnątrz, na blacie kuchennym widoczny jest tylko kranik, czyli wylewka.
Filtr podzlewozmywakowyWarto zamontować filtr podzlewozmywakowy. Na zewnątrz, na blacie kuchennym widoczny jest tylko kranik, czyli wylewka. UST-M
Wystarczy zastosować filtr kuchenny, a uzyskamy z własnego kranu wodę zdatną do picia bez gotowania, za to o wysokich walorach smakowych.

Woda butelkowana – źródlana czy mineralna – jest dobra, gdy szybko chcemy ugasić pragnienie. A co z kranówką? Też nie musi być zła. Należy jednak zastosować odpowiedni filtr kuchenny. Wtedy z kranu poleci woda zdatna do picia bez gotowania, za to smaczna.

Poczytaj też: Filtry do uzdatniania wody kotłowej 

Kranówka dzięki wkładom filtrującym zostanie oczyszczona z piachu, mułu, rdzy oraz innych zanieczyszczeń. Zyska walory smakowe i pozbędziemy się z niej chloru. Przyrządzone z tej wody kawa, herbata lub zupa będą smakowały. Filtr to prosty sposób na krystalicznie czystą wodę w domu.

Woda wodociągowa, która płynie z kranów, nadaje się do picia. Z powodu chloru i zanieczyszczeń osadzających się w rurach, trudno wyobrazić sobie jednak jej spożywanie bez przegotowania. Zły stan techniczny rur wodociągowych skutkuje przedostawaniem się rdzy oraz innych zanieczyszczeń do wody.
To dlatego montaż filtrów jest zalecany w budynkach ze starszymi instalacjami sanitarnymi. W nowym budownictwie też się je stosuje, bo woda z kranu jest często mocno chlorowana. Urządzenie filtrujące warto zamontować w szafce pod zlewem w kuchni, żeby nie było zauważalne. Na zewnątrz, na blacie kuchennym będzie tylko kranik, czyli wylewka. No i świeża, czysta woda, która płynie do naszych szklanek.

Kupiłbyś?: Urządzenie do przygotowywania wody sodowej i napojów gazowanych  

Istnieją w sprzedaży filtry, których przezroczyste klosze pozwalają sprawdzić zanieczyszczenia wkładów. Konfigurację filtrów można dobrać do potrzeb domowników. Zestaw można uzupełnić o specjalistyczne wkłady usuwające żelazo, zmiękczające wodę oraz dokładne wkłady z glinki ceramicznej, jakie usuwają zanieczyszczenia większe niż 0,3 mikrometra. 

Wkłady sedymentacyjne usuwają z wody zanieczyszczenia stałe. Wkład z węglem aktywowanym poprawia zapach i smak wody, ponadto eliminuje chlor oraz związki chloropodobne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom