Własne SPA - relaksuje, leczy, pielęgnuje

mk, Agencja inplusPR
Własne SPA z zastosowaniem panelu prysznicowegoW pogoni za codziennymi obowiązkami, każda chwila poświęcona na relaks jest luksusem. Nie każdy może wygospodarować czas i pieniądze na wyjazd do ekskluzywnego ośrodka wellness. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić własne SPA.
Własne SPA z zastosowaniem panelu prysznicowegoW pogoni za codziennymi obowiązkami, każda chwila poświęcona na relaks jest luksusem. Nie każdy może wygospodarować czas i pieniądze na wyjazd do ekskluzywnego ośrodka wellness. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić własne SPA. Deante
Osoby zapracowane, pochłonięte codziennymi obowiązkami powinny zastanowić się nad urządzeniem własnego SPA w zaciszu swojej łazienki.

Już starożytni Rzymianie doceniali zalety kąpieli i relaksu w wodzie. To właśnie tamtejsze łaźnie stały się inspiracją dla idei SPA i współczenych ośrodków wellness. Skrót SPA pochodzi od wyrażenia „sanus per aquam", określającego zabiegi lecznicze, relaksacyjne i pielęgnacyjne w termach. Oznaczało ono po prostu „zdrowie przez wodę". Filozofia ta jest nadal aktualna, świadczy o tym olbrzymia popularność parków wodnych i ośrodków SPA. Masaże, kąpiele, aromaterapia, sauna, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało – to tylko niektóre z ich atrakcji. Jeśli nie mamy możliwości poświęcania weekendów lub nie chcemy wydawać oszczędności, żeby wyjeżdżać do oddalonego ośrodka SPA, żeby się zrelaksować i zadbać o zdrowie, to własna łazienka może stać się namistką ekskluzywnego ośrodka wellness. Potrzeba do tego odrobiny inwencji twórczej, chęci i nakładów finansowych.

Dbanie o zdrowie

Podstawą filozofii SPA jest relaks i poprawa kondycji ciała dzięki kąpielom wodnym. Dlatego praktycznie w każdym ośrodku możemy korzystać z dobroczynnego wpływu jacuzzi albo biczy wodnych. Hydromasaż pobudza krążenie, ujędrnia i uelastycznia skórę. To rozwiązanie dla osób, które chcą wymodelować sylwetkę, pozbyć się cellulitu lub zwalczyć powracający ból mięśni. We własnej łazience także możemy sprawić, że zwykły prysznic dostarczy nam relaksujących doznań. Pomogą nam w tym zaprojektowane specjalnie pod tym kątem panele natryskowe, wyposażone w słuchawki, deszczownie oraz dysze, pozwalające regulować rodzaj strumienia oraz natężenie i ciśnienie wody.

– Dysze do hydromasażu rozmieszczone są w taki sposób, aby optymalnie stymulować receptory na całym ciele – wyjaśnia ekspert Katarzyna Dietrich z firmy Deante – Taka kąpiel działa podobnie jak masaż biczowy, odpręża nasze ciało i pomaga radzić sobie z dolegliwościami bólowymi – dodaje.

Sterując temperaturą i rodzajem strumienia wody, możemy albo ukoić nasze nerwy albo naładować się pozytywną energią. Chłodna kąpiel w wodzie o temp. 24–30°C pobudza i pomaga zwalczać apatię i problemy z koncentracją. Z kolei prysznic w wyższej temperaturze odpręża, niweluje stres i napięcie mięśniowe oraz łagodzi ból mięśni. Należy jednak pamiętać, że osoby mające problemy z nadciśnieniem, pękającymi naczynkami krwionośnymi powinny bardzo ostrożnie korzystać z gorących kąpieli. Najlepsze efekty ujędrniające i poprawiające kondycję skóry przynosi polewanie się ciepłą i zimną wodą naprzemiennie. 

Uroda od stóp do głów

Własne SPA musi uwzględniać również odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Na samodzielne przeprowadzenie zabiegów kosmetycznych pozwolą dostępne w drogeriach kosmetyki i akcesoria do masażu. Przed kąpielą warto zrobić peeling całego ciała. Kosmetyk rozprowadźmy za pomocą dłoni lub specjalnej rękawicy. Zacznijmy od stóp, kolistymi ruchami kierując się w kierunku serca. Biorąc prysznic lub napełniając wannę, zdecydujmy się na aromaterapeutyczne kosmetyki do kąpieli, które pozwolą nam w pełni się zrelaksować. Po masażu przychodzi kolej na odżywienie skóry. Należy wybrać odpowiednią dla naszej cery maseczkę oraz nawilżający balsam do ciała. Można wybrać dostępne na rynku kosmetyki lub skorzystać z przepisów naszych babć na domową pielęgnację urody. Nie zapominajmy, że kompleksowy rytuał SPA obejmuje także stopy, dłonie i paznokcie. Poświęćmy im więcej czasu, robiąc staranny manicure i pedicure. 

Relaks ponad wszystko

Projektując domowe SPA nie zapominajmy o wystroju wnętrza, ponieważ w dużej mierze ma on wpływ na nasze samopoczucie. Salon łazienkowy powinien być zaplanowany z dbałością o detale, aby całość stanowiła harmonijne i estetyczne połączenie. Wystrzegajmy się nadmiaru elementów, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Podczas kąpieli zadbajmy o odpowiedni nastrój. Włączmy ulubioną muzykę relaksacyjną, wlejmy do kąpieli kilka kropel aromatycznego olejku, zapalmy zapachowe świece. Ich blask, w odróżnieniu od sztucznego światła żarówek, skutecznie ukoi nasze nerwy. Wygospodarujmy trochę czasu tylko dla siebie, wyłączmy telefon i zapomnijmy o wszystkich problemach. Stwórzmy z łazienki prywatny azyl, a nasze domowe SPA będzie równie relaksującym doznaniem, co wyjazd do profesjonalnego ośrodka wellness.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom