Studenci z Radomia wracają do akademików

/mod/
Dawny hotel asystenckiHotel asystencki przy ulicy Akademickiej 5 w Radomiu został przekształcony w akademik.
Dawny hotel asystenckiHotel asystencki przy ulicy Akademickiej 5 w Radomiu został przekształcony w akademik. Tadeusz Klocek
Hotel asystencki przy ulicy Akademickiej 5 w Radomiu, mieszczący się w popularnym Bliźniaku, został przekształcony w akademik. To decyzja Senatu uczelni.

Jednym z powodów, dla których zdecydowano się na przekształcenie hotelu asystenckiego w akademik, był fakt, że studenci znów chętnie decydują się na mieszkanie w akademiku. Dlaczego?

– Pokoje w hotelu asystenckim, w którym mieszkają między innymi profesorowie i doktoranci, często pozostawały puste, a obłożenie nie było aż tak duże, dlatego władze uniwersyteckie zdecydowały o jego przekształceniu – tłumaczy Aneta Mirosz, rzecznik rektora uniwersytetu radomskiego. – Tymczasem studenci mocno są zainteresowani miejscami w akademiku. Jednym z powodów jest przed wszystkim wyższy standard pokoi, niż był kiedyś.

Warunki mieszkaniowe w akademikach ulegają poprawie

Warto dodać, że jeszcze do nie dawna węzeł sanitarny w domu studenckim w Radomiu przypadał na 10 osób, a w tej chwili, w jednym z akademików, już na trzy i tak docelowo ma być w większości pokoi.

Polecamy: Mieszkanie dla studenta – w akademiku, na stancji czy w samodzielnym mieszkaniu**?**

– W przekształconym obiekcie, po remoncie, który planujemy na przyszły rok, węzeł sanitarny i kuchenny przypadał będzie na dwie osoby. To duże udogodnienie i znaczne podniesienie standardu pokoi, co mamy nadzieję spotka się z jeszcze większym zainteresowanie ze strony studentów – dodaje Aneta Mirosz.

Akademiki na uniwersyteckim campusie przy ulicy Chrobrego na Osiedlu Akademickim oferują teraz między innymi: saunę, siłownie, bilard, Internet, sale klubowe, pralnie, telefony w pokojach, ping pong, a także „pokoje do cichej nauki".

– Powyższe powody to jedne z tych, dla których studenci chętniej znów wybierają mieszkanie w akademiku niż na stancjach – mówi Aneta Mirosz.

– Powyższe powody to jedne z tych, dla których studenci chętniej znów wybierają mieszkanie w akademiku niż na stancjach – mówi Aneta Mirosz.

Przeczytaj również: Mieszkanie dla studenta – jak powinna wyglądać umowa na wynajem mieszkania 

Targi Mieszkań w Expo Kraków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie