Studenci z Radomia wracają do akademików

/mod/
Dawny hotel asystenckiHotel asystencki przy ulicy Akademickiej 5 w Radomiu został przekształcony w akademik.
Dawny hotel asystenckiHotel asystencki przy ulicy Akademickiej 5 w Radomiu został przekształcony w akademik. Tadeusz Klocek
Hotel asystencki przy ulicy Akademickiej 5 w Radomiu, mieszczący się w popularnym Bliźniaku, został przekształcony w akademik. To decyzja Senatu uczelni.

Jednym z powodów, dla których zdecydowano się na przekształcenie hotelu asystenckiego w akademik, był fakt, że studenci znów chętnie decydują się na mieszkanie w akademiku. Dlaczego?

– Pokoje w hotelu asystenckim, w którym mieszkają między innymi profesorowie i doktoranci, często pozostawały puste, a obłożenie nie było aż tak duże, dlatego władze uniwersyteckie zdecydowały o jego przekształceniu – tłumaczy Aneta Mirosz, rzecznik rektora uniwersytetu radomskiego. – Tymczasem studenci mocno są zainteresowani miejscami w akademiku. Jednym z powodów jest przed wszystkim wyższy standard pokoi, niż był kiedyś.

Warunki mieszkaniowe w akademikach ulegają poprawie

Warto dodać, że jeszcze do nie dawna węzeł sanitarny w domu studenckim w Radomiu przypadał na 10 osób, a w tej chwili, w jednym z akademików, już na trzy i tak docelowo ma być w większości pokoi.

Polecamy: Mieszkanie dla studenta – w akademiku, na stancji czy w samodzielnym mieszkaniu**?**

– W przekształconym obiekcie, po remoncie, który planujemy na przyszły rok, węzeł sanitarny i kuchenny przypadał będzie na dwie osoby. To duże udogodnienie i znaczne podniesienie standardu pokoi, co mamy nadzieję spotka się z jeszcze większym zainteresowanie ze strony studentów – dodaje Aneta Mirosz.

Akademiki na uniwersyteckim campusie przy ulicy Chrobrego na Osiedlu Akademickim oferują teraz między innymi: saunę, siłownie, bilard, Internet, sale klubowe, pralnie, telefony w pokojach, ping pong, a także „pokoje do cichej nauki".

– Powyższe powody to jedne z tych, dla których studenci chętniej znów wybierają mieszkanie w akademiku niż na stancjach – mówi Aneta Mirosz.

– Powyższe powody to jedne z tych, dla których studenci chętniej znów wybierają mieszkanie w akademiku niż na stancjach – mówi Aneta Mirosz.

Przeczytaj również: Mieszkanie dla studenta – jak powinna wyglądać umowa na wynajem mieszkania 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom