Projekty małych domów letniskowych: czy można je używać całoroczne?

Artykuł sponsorowany
Projekty małych domów letniskowych: czy można je używać całoroczne?Projekty małych domów letniskowych: czy można je używać całoroczne?
Projekty małych domów letniskowych: czy można je używać całoroczne?Projekty małych domów letniskowych: czy można je używać całoroczne? KRAJOBRAZY
Kto nie chciałby odpocząć z dala od zgiełku miasta?

Domy letniskowe zyskują na popularności, bo oferują spokój i relaks. Jako pracownia, specjalizująca się w przygotowywaniu gotowych projektów, dogłębnie zbadaliśmy rynek i wyszliśmy naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Sprawdziliśmy, czy domy letniskowe mogą być używane przez cały rok. 

Odpowiedź jest zaskakująca!

Domy letniskowe: czy można w nich mieszkać przez cały rok?
Projekty domów letniskowych różnią się od siebie materiałem wykonania, powierzchnią, przeznaczeniem, czy układem poszczególnych pomieszczeń. W dzisiejszych czasach problemem nie jest wybór właściwego projektu, ale znajomość prawa.

Czy w domkach letniskowych można mieszkać przez cały rok?

Jednym z możliwych rozwiązań zamieszkania w domu letniskowym przez cały rok jest zmiana przeznaczenia budynku: z rekreacyjnego, na mieszkalne.
Taka decyzja wiąże się jednak z licznymi utrudnieniami dokumentacyjnymi. Specjalnie dla Ciebie nasi specjaliści z pracowni Studio Krajobrazy, znaleźli inną odpowiedź na Twoje pytanie. Jesteś ciekawy, czy domu letniskowego można używać całorocznie?

Jednorodzinny dom parterowy na działce rekreacyjnej.

Działka rekreacyjna umożliwia bezproblemową budowę altan, czy domów letniskowych. Doświadczenie pokazuje, że do użytku są również dopuszczane domy mieszkalne, które można wykorzystywać cały rok.

Jak to możliwe?!

 Wszystko za sprawą spełnienia kilku, podstawowych kryteriów. Domy letniskowe wybudowane na działce rekreacyjnej są dopuszczone do całorocznego użytkowania pod warunkiem, że są:

• Małymi domami jednorodzinnymi.
• Domami parterowym.

A także:
• Spełniają inne wymagania, wskazane przez właściwy organ.

 

Studio Krajobrazy od lat zajmuje się przygotowywaniem gotowych projektów domów jednorodzinnych parterowych. Tym samym nasze rozwiązania są również doskonałe w przypadku domów letniskowych użytkowanych całorocznie!

Specjalnie dla Ciebie wyszukamy projekt domu, który nie przekracza 100m2. Jego budowa jest zdecydowanie tańsza niż zakup mieszkania w budynku wielorodzinnym! Dodatkowym atutem jest podwyższony standard, nieodbiegający od klasycznych domów jednorodzinnych. Co więcej, działka rekreacyjna to zazwyczaj tańsze rozwiązanie niż działka pod zabudowę. Nawet jeżeli w planie miejscowego zagospodarowania terenu dopuszczona jest tylko zabudowa letniskowa, to w postawionym domu możesz się zameldować. Dodatkowo: zapłacisz mniejszy podatek od nieruchomości!
Studio Krajobrazy projektuje domy jednorodzinne parterowe większe niż 35m2. Mniejszym budynkom wystarczy jedynie zgłoszenie zamiaru budowy. Większe natomiast wymagają spełnienia kilku podstawowych kryteriów, o których pomyśleliśmy w naszych projektach.

Widziałeś je wszystkie?

 Studio Krajobrazy: gotowe projekty domów jednorodzinnych.
Okazuje się, że działka rekreacyjna umożliwia budowę domów jednorodzinnych parterowych. W efekcie domy letniskowe mogą być zamieszkiwane przez cały rok! Zaletą takiego rozwiązania jest tańsza budowa, niższy podatek od nieruchomości i zazwyczaj: wspaniała lokalizacja z dala od gwaru i hałasu. W serwisie studiokrajobrazy.pl możesz znaleźć duży wybór projektów domów parterowych: małych i tanich. Idealnych na działkę rekreacyjną!

Zrobiliśmy dla Ciebie Twój nowy dom. Znajdź go w naszych projektach. Dasz radę? 

Materiał informacyjny klienta KRAJOBRAZY 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom