Inowrocław: lokatorzy komunalni chcą spotkania z prezydentem

redakcja.regiodom
Budynek komunalny w InowrocławiuJeden z domów kumunalnych w Inowrocławiu
Budynek komunalny w InowrocławiuJeden z domów kumunalnych w Inowrocławiu Dominik Fijałkowski
Udostępnij:
W Inowrocławiu trwa konflikt między częścią lokatorów budynków komunalnych a Urzędem Miasta. Mieszkańcy chcą spotkania z prezydentem. Ratusz odpowiada, że ważne są rozmowy, a nie awantury.

Po opublikowaniu artykułu Inowrocław: czynsze za mieszkania komunalne będą niższe lokatorzy reprezentowai przez Fundację "Cuiaviana" napisali list. Zamieszczamy go, prezentując jednocześnie poniżej odpowiedź z inowrocławskiego Urzędu Miasta.

List mieszkańców lokali komunalnych

"My najemcy lokali mieszkalnych mieszczących się w budynkach należących do miasta Inowrocławia a administrowanych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu, ustosunkowując się do wypowiedzi Pana Prezydenta Ryszarda Brejzy "Przekonywał, że mieszkańcom skupionym wokół Zbigniewa Gedowskiego (uczestnikom poniedziałkowego protestu) bardziej zależało na organizowaniu igrzysk i burd w teatrze niż na konstruktywnej rozmowie", informujemy iż mija się z prawdą. Podczas protestu kolejny raz zwracaliśmy się i zwracamy ponownie o spotkanie, aby wyjaśnić sprawę drakońskiej podwyżki czynszów mieszkalnych i zaprzestania skłócania grup społecznych, jednych przeciwko drugim.

Zamierzamy udowodnić Panu Prezydentowi, że nikt do mieszkań komunalnych nie musi dopłacać i nie dopłacał, że powyższego wynika więc proste pytanie - "gdzie są nasze pieniądze".
Przesyłanie informacji dotyczących "organizacji igrzysk i burd", czyli bajek o żółtej ciżemce jest nie do przyjęcia nawet przez małe dzieci. Określenie to jest skandaliczną wypowiedzią, która godzi w nas, starszych obywateli miasta Inowrocławia. Czyżbyśmy my nie byli godni spotkania z Panem Prezydentem i Radą Miasta?

Zaznaczyliśmy i zaznaczamy nadal, że problem można rozwiązać tylko w dialogu społecznym. W związku z określenie użytym przez Pana Prezydenta, żądamy przeprosin i nadal oczekujemy spotkania. Tylko to może rozwiązać ten problem społeczny".

Z poważaniem
Przedstawiciele mieszkańców, którzy nie zgadzają się na drakońskie podwyżki

Odpowiedź Urzędy Miasta

"Osoby przedstawiające się jako lokatorzy mieszkań komunalnych (nazwiska nieczytelne) 
W nawiązaniu do pisma z 13 września 2011 informuję, że to, co Państwo organizujecie i czy to są "igrzyska i burdy", czy też "konstruktywne rozmowy" mogliśmy, i ja osobiście i mieszkańcy Inowrocławia przekonać się 5 września 2011 r. w czasie zgromadzenia przed Urzędem Miasta. Proszę nie uważać nas i pozostałych mieszkańców za osoby naiwne.

Prezydent nie zwracał się do Państwa nigdy z wnioskiem o udowodnienie, iż "do mieszkań komunalnych nie musi dopłacać". To Państwo dosyć uparcie, nie przyjmując jakichkolwiek informacji do wiadomości, upowszechniacie nieprawdziwe i kłamliwe informacje dotyczące rozdysponowania przez właściciela waszych mieszkań środków z czynszów, np. na remonty.

Prezydent wraz z kierownictwem Rady Miejskiej spotkał się 8 września 2011 r. z reprezentacją najemców lokali mieszkalnych, którzy podpisali się pod listem protestacyjnym w sprawie podwyżek czynszu. W spotkaniu uczestniczyli lokatorzy, którzy zgłaszali wniosek do władz miasta nie o organizowanie burd uliczno-teatralnych interesujących dla dziennikarzy oraz dla środowisk nieprzychylnych naszemu miastu, lecz o spotkanie, dialog w celu obniżenia skali drastycznej, bo 42-proc. podwyżki czynszów.

Prezydent po wysłuchaniu lokatorów postanowił wystąpić z inicjatywą obniżenia o połowę skali podwyżki. Decyzja Prezydenta z radością została przyjęta przez reprezentację lokatorów mieszkań komunalnych i zrobimy wszystko, aby szybko weszła w życie.

Odmówiliście Państwo rozmów i dialogu dążąc koniecznie do organizowania awantur publicznych – my zajmujemy się rozwiązywaniem codziennych problemów mieszkańców, jeżeli popełniamy błędy to staramy się je niezwłocznie naprawić, a nie wiecujemy."

Wojciech Piniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prestiżowe nagrody dla polskich domów

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną RegioDom
Dodaj ogłoszenie