Stargard: Nowe mieszkania komunalne w Kluczewie

GDP, Emilia Chanczewska, kontakt: [email protected]
Stargard: Nowe mieszkania komunalne w KluczewieTak z dwóch stron wygląda nowo postawiony budynek na osiedlu Lotnisko. W najbliższych dniach wprowadzą się do niego mieszkańcy.
Stargard: Nowe mieszkania komunalne w KluczewieTak z dwóch stron wygląda nowo postawiony budynek na osiedlu Lotnisko. W najbliższych dniach wprowadzą się do niego mieszkańcy. Fot. STBS
Zakończyła się budowa budynku przy ul. Śniadeckiego 7 w dzielnicy Kluczewo w Stargardzie Szczecińskim. Są w nim 22 mieszkania komunalne.

Jak poinformowało Stargardzie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, zakończyła się budowa nowych mieszkań w budynku przy ul. J. Śniadeckiego 7 na osiedlu Lotnisko w Kluczewie. Dziś został podpisany protokół technicznego odbioru robót. Do nowych mieszkań najemcy wprowadzą się na początku sierpnia, czyli za kilka dni.

Budynek powstał na potrzeby miasta, które zawarło umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie oraz z TBS na realizację inwestycji. Prace budowlane rozpoczęły się w maju 2011 r.

– Inwestycję dofinansowano z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, w ramach ustawy o wspieraniu samorządów w pozyskiwaniu lokali socjalnych i tworzenia schronisk dla bezdomnych oraz noclegowni – mówią przedstawiciele TBS. – W zamian za dofinansowanie, które wynosi niemal połowę kosztów, miasto zobowiązało się do wygospodarowania takiej samej liczby lokali socjalnych.

W budynku oddane zostaną 22 mieszkania, w tym jedno tzw. wspomagane dla osoby niepełnosprawnej. Właścicielem tych mieszkań jest TBS. Są one w całości przeznaczone do dyspozycji miasta. Do mieszkań wprowadzą się najemcy, którzy znajdowali się na komunalnej liście oczekujących na mieszkania oraz na zamianę mieszkań. Opuszczone przez nich mieszkania zostaną przekwalifikowane na socjalne.

– Obowiązuje zasada, że miasto musi powiększyć swój zasób lokali socjalnych o co najmniej taką liczb ę i taką samą powierzchnię, jaka zostanie oddana w nowym budynku na osiedlu Lotnisko – wyjaśnia STBS.

Mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe mają łączną powierzchnię 1077,86 m. kw. Wartość inwestycji wyniosła dokładnie 3 139 959 zł. Finansowe wsparcie z funduszu dopłat BGK dla miasta, to prawie 1,5 mln zł, reszta pochodzi z miejskiego budżetu i funduszy własnych TBS – ok. 800 tys. zł.

– Osiem mieszkań przekazaliśmy lokatorom, którzy wyrazili wcześniej chęć zamiany – informuje Marek Czabanowski z biura przydziału i zamiany mieszkań w stargardzkim TBS. – To najemcy, którzy zamierzali oddać zajmowany dotychczas lokal w zamian za mieszkanie o wyższym standardzie. Pozostałe czternaście rodzin otrzymało nowe lokale z listy komunalnej i docelowej, zgodnie z zasadami ujętymi w uchwale Rady Miejskiej w Stargardzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom