Stalowa Wola: trzy nowe bloki przy "kokoszej górce". Zainteresowanie kupnem jest olbrzymie

Zdzisław Surowaniec
Tu powstaną trzy nowe bliki mieszkalnePrzy szkole samorządowej, na dużym trawiastym boisku piłkarskim, staną trzy bloki mieszkalne, a pieniądze ze sprzedaży działki pójdą na unowocześnienie dwóch boisk.
Tu powstaną trzy nowe bliki mieszkalnePrzy szkole samorządowej, na dużym trawiastym boisku piłkarskim, staną trzy bloki mieszkalne, a pieniądze ze sprzedaży działki pójdą na unowocześnienie dwóch boisk. Zdzisław Surowaniec
Stalprzem wybuduje trzy bloki mieszkalne na części boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Numer 2 przy ulicy Wojska Polskiego w Stalowej Woli. Zainteresowanie kupnem mieszkań jest olbrzymie.

Boisko przy szkole jest olbrzymie i w dużej części nie wykorzystane. Jest tak zdewastowane przez mieszkańców okolicznych bloków, że uczniowie nie mogą mieć tam zajęć z wychowania fizycznego. Pełno tam porozbijanych butelek po alkoholu i psich odchodów. Prezydent rzucił więc pomysł, aby sprzedać część boiska, a za uzyskane pieniądze rozbudować halę sportową przy szkole.

Profil sportowy

– Szkoła rozwija profil sportowy i obecna hala nie mieści chętnych do treningów i rozgrywania zawodów – stwierdza dyrektor Marek Czopor. Pieniądze inwestora dałyby szkole niezwykle silny bodziec do nowoczesnych inwestycji.

Radni dali zgodę na zbycie części boiska w 2011 roku. Odbyło się to przy sprzeciwie radnych PiS, bo wszystko, co dzieje się w okolicy szkoły zwanej "samorządową", ma dla nich strategiczne znaczenie. Bo jest tam należąca do miasta "kokosza górka", na której przed pięcioma laty podczas Drogi Krzyżowej z udziałem biskupa Edwarda Frankowskiego stanął krzyż. Biskup poświęcił wtedy działkę i zapowiedział, że będzie tu kościół.

Podwyższony standard

Plany pokrzyżował prezydent Andrzej Szlęzak. Jako reprezentujący interesy miasta stwierdził, że strona kościelna powinna najpierw mieć zgodę właściciela terenu, a potem snuć plany budowy. Wtedy pisowscy radni wzięli sprawę w swoje ręce i chcieli przeforsować uchwałę, dającą możliwość budowy kościoła na górce. Nic z tego nie wyszło, wobec sprzeciwu prezydenta. Sprawa legalności postawienia krzyża miała swój finał w sądzie. W efekcie krzyż zniknął z kokoszej górki.

Kilka przetargów na kupno działki pod budowę bloków nie przyniosło efektu. Dopiero teraz sprawa się wyklarowała. Jak powiedział prezes Stalprzemu Marian Dejwór, na działce staną trzy bloki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. W podziemiach mają być garaże, a dla kogo nie starczy garaży, ma mieć wykupione miejsce na parkingu przed blokiem. Budowa bloku rozpocznie się za rok.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom