Generalny remont budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Grzecznarowskiego 13 od 16 maja 2013 roku. Kiedy w czerwcu odwiedziliśmy szkołę przygotowania do robót budowlanych szły pełną parą. Ich efekt widać doskonale w październiku.
Całkowity koszt projektu „Rozbudowa i realizacja robót budowlanych w istniejącym budynku Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Grzecznarowskiego 13 w Radomiu" wynosi ponad 8 milionów złotych.
„Plastyk" budowany jest przez pracowników firmy „Darco.Korporacja budowlana". Projekt jest współfinansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
– Z największą radością patrzymy na już wybudowane skrzydło – mówi Bożena Marczykowska, dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych, rezydująca dziś, podobnie jak wszystkie władze szkoły, w pomieszczeniach internatu przy ulicy Kolejowej.
Stąd budowę widać niemal jak na dłoni.
– A jeszcze ciekawszy jest widok od strony ulicy Grzecznarowskiego – podkreśla dyrektor Marczykowska.
Istotnie. Z tamtej perspektywy wyraźnie wyłania się nowa szkoła.