Projekt "Domu nad Jeziorem" autorstwa Alicji Król i Piotra Karasia z pracowni MIDI Architekci to typowy dom jednorodzinny, łączący w sobie cechy obiektu letniskowego. Budynek stanie w Gorzewie, w woj. łódzkim. Jego całkowita powierzchnia wynosi 130 m2. Charakteryzuje się oszczędnością - energia, której potrzebuje do ogrzania swej powierzchni na cały rok wynosi 35 kWh/m2.
Zobacz również: Lifting typowego domu z katalogu (ZDJĘCIA)
Jedną z najatrakcyjniejszych cech "Domu nad jeziorem" może okazać się widok z jego okien - domownicy każdego dnia będą mogli podziwiać piękne, wodniste tereny. W budynku zastosowane zostaną naturalne, miejscowe materiały.
Uwagę zwróci również odkryta więźba z surowego drewna - tło dla niej stanowić będą ceglane ściany trójwarstwowe z lokalnie wytwarzanej cegły. Te rozwiązania znacząco wpłyną na zmniejszenie śladu węglowego inwestycji. Również głęboki okap dachu, wykonany z płyty warstwowej, chronić będzie dom przed przegrzaniem.
