Opole: Budownictwo na Malince kończy się

Edyta Hanszke
Osiedle Malinowe w OpoluOsiedle Malinowe stawiane jest przy alei Solidarności. To najnowsza inwestycja w mieście. Ale miejsc na takie inwestycje w tej części Opola coraz mniej. Największy teren przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe w Opolu znajduje się teraz w Opolu-Półwsi.
Osiedle Malinowe w OpoluOsiedle Malinowe stawiane jest przy alei Solidarności. To najnowsza inwestycja w mieście. Ale miejsc na takie inwestycje w tej części Opola coraz mniej. Największy teren przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe w Opolu znajduje się teraz w Opolu-Półwsi. Robert Lodziński
Malinka była dotychczas terenem budowlanym numer 1, ale brakuje tu wolnych działek. Dlatego miasto Opole oferuje inne lokalizacje.

Przez ostatnie lata numerem 1 pod względem lokalizacji inwestycji mieszkaniowych jest Malinka. To tutaj powstały: osiedle Słoneczne I i II, Słoneczne Tarasy, Atrium Malinka, bloki Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, osiedle Klonowe.

– Są tam drogi, szkoły, przedszkola, żłobki, obiekty handlowe, dobry dostęp do obwodnicy - wymienia atuty Piotr Ociepa, dyrektor zarządzający agencją Investor Nieruchomości w Opolu.

Ostatnie wolne miejsca na Malince zapełniają się

Obecnie kolejny blok buduje na Malince opolski TBS, a Rembud stawia przy alei Solidarności osiedle Malinowe.
– Będą to trzy bloki, każdy po 36 mieszkań. Pierwszy ma zostać oddany do użytku w maju przyszłego roku, a ostatni w połowie 2015 roku - informuje przedstawiciel Rembudu. Bloki na Malince w rejonie ulicy Bielskiej chce stawiać też Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.

Alina Pawlicka-Mamczura, rzeczniczka prezydenta Opola, zapewnia, że miasto ma w dyspozycji wiele innych terenów pod budownictwo.
– W rejonie Gosławic (ul. Tarnopolska), gdzie powstać mogą mieszkania wielorodzinne, w rejonie Grotowic (okolice ul. Oświęcimskiej i Złotej) – wymienia.
Największy teren przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe w Opolu znajduje się jednak w Opolu-Półwsi, w okolicach ul. Wrocławskiej i Cmentarnej, gdzie mogą powstać co najmniej cztery kompleksy mieszkań wielorodzinnych.
Rzeczniczka prezydenta podkreśla, że o kierunku rozbudowy miasta decyduje rynek nieruchomości. Może ono rozwijać się także w stronę Szczepanowic, Groszowic, Wójtowej Wsi, osiedla Malina czy za CH Karolinka.

Wysokie ceny gruntów budowlanych w Opolu

W ubiegłym roku w Opolu wydano 776 pozwoleń na budowę domów mieszkalnych. W tym, dotychczas – 713.
Inwestorów indywidualnych od budowania w Opolu może odstraszać stosunkowo wysoka cena gruntów. O ile w mieście cena ofertowa metra kwadratowego działki budowlanej wynosi ok. 200 zł, to w Zawadzie, Dobrzeniu czy Chrząstowicach – od 100 do 115 zł.
– Z tego powodu wiele rodzin, które chcą się budować, wybiera tzw. podopolskie sypialnie – wyjaśnia nam przedstawicielka jednego z opolskich biur nieruchomości. – Szukają tam działek wśród nowej zabudowy, z dojazdem autobusów MZK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom