Najładniejsze kieleckie inwestycje mieszkaniowe

Marzena Smoręda
Osiedle Nowy BaranówekTak będzie wyglądać Osiedle Nowy Baranówek.
Osiedle Nowy BaranówekTak będzie wyglądać Osiedle Nowy Baranówek. Unimax
Wielkie budowy krok po kroku zmieniają oblicze Kielc. Powstają mieszkania o wysokim standardzie i ciekawej architekturze.

W Kielcach w ostatnim roku przybyło mieszkań o coraz lepszym standardzie i wygodnej lokalizacji. Kilka nowoczesnych apartamentowców jest już gotowych do zamieszkania, trwa budowa kolejnych. W ostatnich miesiącach rynek sprzedaży mieszkań lekko drgnął.

Zanim rozpocznie się kolejna edycja plebiscytu Złoty Żuraw na najładniejszą świętokrzyską inwestycję, która zakończona zostanie w bieżącym roku, przeglądamy rynek nowego budownictwa mieszkaniowego i prezentujemy te inwestycje, które, naszym zdaniem, mają szanse na prestiżową nagrodę w kategorii budynków mieszkaniowych.

Ma być nowocześnie, wygodnie i w najlepszej lokalizacji, uważają kieleccy deweloperzy, budując swoje kolejne inwestycje. Chociaż do tej pory zbyt wielu chętnych na drogie mieszkania nie było, prowadzili negocjacje cen i kusili potencjalnych kupców coraz lepszą ceną.

– Te rozmowy z pewnością przynosiły skutek, bo wielu klientów kupiło na rynku pierwotnym własne lokum. Najchętniej jednak sięgano po mieszkania z rynku wtórnego – mówi Marek Król, właściciel biura nieruchomości MarKa w Kielcach. – W ostatnich miesiącach na tym rynku lekko drgnęło i w sprzedaży nieruchomości zrobił się mały ruch. Ale moim zdaniem, to tylko chwilowe pobudzenie popytu, spowodowane tym, że od 2014 roku banki nie będą już udzielały kredytów na sto procent wartości inwestycji. Trzeba będzie mieć wkład własny początkowo w wysokości 5, później 10, a potem nawet 20 procent wartości. To wyjaśnia to chwilowe zainteresowanie rynkiem mieszkań – mówi Marek Król. 

Becher Eleven

W tym roku zakończyła się budowa nowoczesnego budynku Becher Eleven przy ulicy Wiosennej w Kielcach. Budynek jest już w dużej mierze zamieszkany i kolejni lokatorzy wprowadzają się do swoich mieszkań. Ta inwestycja to jedna z najciekawszych w Kielcach architektonicznych przedsięwzięć.
Jedenastokondygnacyjny budynek w samym sercu miasta, przy zbiegu ulic Wiosennej i Pocieszka, powstał w nowoczesnej technologii i według zasad bieżących trendów urbanistyki. Mieszkańcom ma się tu żyć wygodnie i komfortowo.

Oprócz oryginalnie zaprojektowanej architektury, budynek Becher Eleven ma dodatkowy walor w postaci bogatej kolorystyki.
Oprócz oryginalnie zaprojektowanej architektury, budynek Becher Eleven ma dodatkowy walor w postaci bogatej kolorystyki. Fot. Dawid Łukasik

Oprócz oryginalnie zaprojektowanej architektury, budynek ma dodatkowy walor w postaci ciekawej aranżacji zielenią. Urody dodaje mu też bogata kolorystyka, a oświetlenie elewacji sprawia, że całość prezentuje się bardzo stylowo.

Bardzo starannie zaprojektowane zostały też poszczególne mieszkania o powierzchniach od 25 do 75 metrów kwadratowych, w których ma się poczucie dużego komfortu nawet w przypadku najmniejszych powierzchni. Na najwyższych piętrach znajdują się mieszkania z tarasami, z których rozpościera się widok na panoramę całego miasta. Budynek jako pierwszy w Kielcach wyposażony został w dwupoziomowe windy parkingowe.

Niewątpliwym atutem tej inwestycji jest też jej lokalizacja. Usytuowanie w samym centrum miasta umożliwia łatwy dostęp do wszystkich dzielnic Kielc. Mieszkańcy mają też blisko do sklepów, galerii handlowych i obiektów sportowych, które znajdują się nieopodal. Wielbiciele aktywnej formy spędzania wolnego czasu mogą skorzystać z blisko usytuowanych obiektów rekreacyjnych i rozrywkowych. Dodatkowym atrybutem będzie też uruchomiony wkrótce kameralny klub w budynku, który będzie miejscem do odpoczynku, zabaw oraz spotkań mieszkańców. 

Apartamenty na Ślichowicach

W kieleckim osiedlu Ślichowice przy ulicy Kaznowskiego powstał blok, do którego już wprowadzają się lokatorzy. Jego inwestorem jest kielecka firma HSD Chałupka.
W siedmiokondygnacyjnym bloku znajduje się 120 mieszkań oraz miejsca parkingowe. Ten budynek, jak i wcześniejsze inwestycje firmy solidnie wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, a projekt budynku wyróżnia nowoczesność. Mieszkania mają zróżnicowany metraż - od 34-metrowych jednopokojowych poprzez dwupokojowe o powierzchni 44–59 metrów kwadratowych z aneksem kuchennym lub osobną kuchnią, do 105-metrowych apartamentów.

Budynek wielorodzinny przy ulicy Kaznowskiego w osiedlu Ślichowice w Kielcach ma nie tylko ciekawą architekturę, ale i świetną lokalizację.
Budynek wielorodzinny przy ulicy Kaznowskiego w osiedlu Ślichowice w Kielcach ma nie tylko ciekawą architekturę, ale i świetną lokalizację. Fot. Dawid Łukasik

Dzięki bardzo dobrej lokalizacji budynku blisko stąd do szkoły, przedszkola, centrum handlowego, na pocztę, do placówek bankowych czy do centrum sportu i rekreacji. Wszystkie niezbędne instytucje znajdują się w odległości maksymalnie zaledwie 400 metrów od bloku.

Promenada Solna

Promenada Solna to inwestycja kieleckiej firmy Unimax, dewelopera, który słynie z wyjątkowo ciekawych realizacji na kieleckim rynku budowlanym. Zaletami inwestycji realizowanych przez tego dewelopera są nowoczesna architektura i doskonała jakość wykonania.

Wyjątkowa lokalizacja, urzekająca panorama roztaczająca się z tarasów budynku, luksusowe, funkcjonalne mieszkania i zielony bulwar otaczający obiekt to zalety jednej z najbardziej prestiżowych inwestycji spółki Unimax. Siedmiokondygnacyjny budynek świetnie wkomponował się w wyjątkowe miejsce, blisko do parku miejskiego oraz zabytkowego wzgórza zamkowego, na którym stoi wiekowy pałac biskupów krakowskich z otaczającym go ogrodem włoskim. Blisko stąd również do głównego deptaka Kielc – ulicy Henryka Sienkiewicza. Nowoczesny budynek przy ulicy Solnej w Kielcach stanowi nie tylko ozdobę tego miejsca, ale także wyznacza nowe standardy w powstającym w tej okolicy centrum luksusowych apartamentowców .

Promenada Solna to luksusowy budynek wybudowany w jednym z najpiękniejszych zakątków Kielc. Prezentuje go prezes firmy Unimax Grzegorz Mazur.
Promenada Solna to luksusowy budynek wybudowany w jednym z najpiękniejszych zakątków Kielc. Prezentuje go prezes firmy Unimax Grzegorz Mazur. Fot. Dawid Łukasik

 Promenada Solna przy ulicy Solnej w Kielcach to 136 apartamentowców o łącznej powierzchni prawie 9 tysięcy metrów kwadratowych mieszkań i 20 lokali usługowych o powierzchni prawie 2 tysięcy metrów kwadratowych. Usytuowany został w urokliwym miejscu i prestiżowej dzielnicy, a zaprojektowany i zrealizowany z myślą o nabywcach, którzy docenią jego zalety. Ogromną zaletą budynku jest nie tylko luksus, ale i wygoda, począwszy od lokalizacji, a skończywszy na miejscach parkingowych, które w podziemnej kondygnacji przygotowano dla 153 aut.

Budynek został tak zaprojektowany, aby nie tworzył jednej zwartej bryły. Dzięki rozbiciu go na części i zastosowaniu tak zwanych cofnięć, powstały wnętrza, które dobrze wkomponowały się w otaczającą go przestrzeń. Na szczególne podkreślenie zasługują bardzo dobrego rodzaju materiały, jakie zostały wykorzystane do wykończenia elewacji. Drewno, płytki ceramiczne dodają szlachetności tej bryle. Elewacja z cofnięciami i dużo przeszkleń, które wpuszczają światło do wnętrza, jest nowoczesna i lekka. Ciekawym rozwiązaniem jest też schodkowe zwieńczenie budynku, które pozwoliło na utworzenie przestronnych widokowych tarasów na ostatnich kondygnacjach i mimo sześciu kondygnacji, stworzyło wrażenie budynku o niedużej wysokości – mówi jeden z projektantów Pracowni Architektonicznej Detan.
W środku znajduje się recepcja, z której monitorowany jest cały obiekt. .

Nowy Baranówek

NowyBaranówek w pobliżu Stadionu Leśnego to kolejna inwestycja kieleckiej firmyUnimax, która znana jest z bardzo ciekawych realizacji na kieleckim rynkubudowlanym. Zaletami inwestycji realizowanych przez tego dewelopera są nowoczesnaarchitektura i wysoka jakość wykonania.Nowoczesneosiedle mieszkaniowe Nowy Baranówek powstaje etapami. W październiku nabywcymieszkań w I etapie inwestycji otrzymują już klucze do mieszkań. Inwestycjawyróżnia się bardzo ciekawą architekturą. Wszystkie mieszkania są doświetlonedużymi oknami i mają balkony ze szklanymi balustradami.

Osiedle mieszkaniowe Nowy Baranówek powstaje etapami. Inwestycja wyróżnia się bardzo ciekawą architekturą.
Osiedle mieszkaniowe Nowy Baranówek powstaje etapami. Inwestycja wyróżnia się bardzo ciekawą architekturą. Fot. Dawid Łukasik

W budynku będzie 59 mieszkań o powierzchni od 28 go 78 metrów kwadratowych. Najbardziej poszukiwane teraz na rynku mieszkania trzypokojowe będą miały powierzchnię 56 metrów kwadratowych. Niestandardowa wysokość mieszkań, okna od samej podłogi, także w łazienkach, miejsca parkingowe pod budynkiem to atuty tej inwestycji. Poza tym kompleks mieszkaniowy powstanie w pięknym otoczeniu zieleni, przy ulicy Kwarcianej, blisko Stadionu Leśnego.Na młodą rodzinę z dzieckiem czekają funkcjonalne 3-pokojowe mieszkania o powierzchni około 58 i 63 metrów kwadratowych. Dla energicznych singli i młodych par wchodzących w życie, deweloper przygotował 1- i 2-pokojowe mieszkania o powierzchniach 28 i 38 metrów kwadratowych.

Nowy Bocianek

Nowy Bocianek to inwestycja realizowana przez kielecką spółkę Dorbud w rejonie ulicy Wyspiańskiego, w Kielcach. W jej pobliżu znajdują się rekreacyjne tereny północnej dzielnicy miasta. Pierwszy etap inwestycji został zakończony, trwa drugi etap powstawania osiedla.

Osiedle jest starannie wkomponowane w otaczający teren zarówno pod względem architektonicznym, jak i komunikacji wewnętrznej oraz aranżacji zieleni. W pierwszym etapie wybudowano 119 lokali mieszkalnych o zróżnicowanych powierzchniach od 37 do 90 metrów kwadratowych. Na nabywców czeka jeszcze sześć lokali. Dwa z nich są, dwupokojowe, jeden z aneksem kuchennym, drugi z osobną kuchnią. Oba zostały wy-kończone „pod klucz". Mieszkania, które zostały wykończone mają bardzo dobry standard wykończenia i atrakcyjną cenę. Pozostałe są w „stanie deweloperskim". W odniesieniu do pozostałych w sprzedaży, niewykończonych lokali I etapu inwestycji, możliwe jest uzyskanie korzystnych rabatów.

Osiedle Nowy Bocianek jest starannie wkomponowane w otaczający teren zarówno pod względem architektonicznym, jak i komunikacji wewnętrznej oraz aranżacji
Osiedle Nowy Bocianek jest starannie wkomponowane w otaczający teren zarówno pod względem architektonicznym, jak i komunikacji wewnętrznej oraz aranżacji zieleni. Fot. Dawid Łukasik

W przyszłości dojazd do nowych budynków osiedla Nowy Bocianek będzie się odbywał z ulicy Konopnickiej. Obecnie mieszkańcy oddanych do użytku budynków realizowanych w I etapie, korzystają z nowo wybudowanej ulicy wewnętrznej z dojazdem od strony ulicy Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Nabywców lokali w inwestycji na Nowym Bocianku przyciąga bardzo dobry projekt architektoniczny. Mają funkcjonalnie zaaranżowaną przestrzeń mieszkalną. Każde z nich posiada duży balkon lub w przypadku mieszkań na parterze taras do wyłącznego użytku. Każdy z właścicieli mieszkań ma także możliwość zakupu stanowiska postojowe w garażu podziemnym lub zewnętrznego miejsca postojowego. Wszystkie budynki wyposażone są windy – od poziomu garaży do IV, ostatniego piętra.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom