Mieszkania chronione oddane! Klucze trafiły do samotnych rodziców i osób niepełnosprawnych

Klaudia Tajs
Mieszkania chronione oddane! Klucze trafiły do samotnych rodziców i osób niepełnosprawnych W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli przyszli mieszkańcy i zaproszeni goście.
Mieszkania chronione oddane! Klucze trafiły do samotnych rodziców i osób niepełnosprawnych W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli przyszli mieszkańcy i zaproszeni goście. K. Tajs
Rodzice samotnie wychowujący dzieci i osoby niepełnosprawne, to tylko niektórzy lokatorzy, którzy w środę odebrali klucze do mieszkań chronionych w Tarnobrzegu. Lokale znajdują się w wyremontowanym, zabytkowym budynku na pod tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów.

O tym, że był to ważny dzień dla mieszkańców Tarnobrzega mówiła podczas uroczystego przekazania kluczy Elżbieta Miernik-Krukurka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, która przypomniała, że do tej pory w mieście funkcjonowały tylko dwa mieszkania chronione. - Dzisiaj ich liczba znacząco powiększyła się - mówiła dyrektor Krukurka. - Z dwóch będziemy dysponować dziesięcioma mieszkaniami chronionymi, w których miejsce znajdą osoby będące w trudnej sytuacji życiowej. 

Zobacz również: Socjalny potrzebny, ale zgody brak. Miasto Tarnobrzeg kontra Spółdzielnia Mieszkaniowa 

W budynku zakwaterowano osoby i rodziny objęte opieką społeczną, które będą pod kontrolą służb społecznych i specjalistów. Pobyt w mieszkaniu jest czasowy, do momentu, aż skierowane tam rodziny staną na nogi samodzielnie.

MIESZKANIA Z CZWORAKÓW

Budynek przy ulicy Wędkarskiej 3, to dawne gospodarstwo pozostawione przez rodzinę Tarnowskich, które było także użytkowane przez Zakłady Mięsne Nisko. Podczas powodzi w 2010 roku, budynek został uszkodzony przez wodę. Miasto wyremontowało budynek za ponad 700 tysięcy złotych, przy ogromnym wsparciu Europejskiego Funduszu Regionalnego. - Dzięki realizacji tego projektu zyskali wszyscy mieszkańcy tej ulicy, ponieważ odbudowa budynku poprawiła estetykę okolicy, a także poziom bezpieczeństwa mieszkańców, gdyż wcześniej, w opuszczonym budynku często spotkały się różne osoby - powiedział Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega.

Warto przeczytać: Tarnobrzeg: w Zakrzowie powstaną mieszkania chronione 

UMEBLOWANE POKOJE I ANEKS

Każde z mieszkań ma oddzielne wejście. Budynek jest ogrodzony, a do dyspozycji mieszkańców jest niewielkie podwórko. Pokoje są umeblowane w niezbędne meble. Podobnie zresztą jak aneksy kuchenne. Klucze do lokalu numer dwa odebrał ojciec, który wprowadzi się tam z dwójką synów. - Jestem zadowolony, ponieważ ten lokal jest większy, od tego, który zajmowałem wcześniej i są sąsiedzi - przyznał mężczyzna. - Mieszkanie jest wyposażone w meble, dlatego wniosę tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Chłopcy chodzą do przedszkola, dlatego po dopełnieniu formalności, przepiszę ich do przedszkola, które działa na tym osiedlu.

To też cię zainteresuje: Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstaną budynki z apartamentami? 

Po uroczystym przecięciu wstęgi, lokatorzy podpisali umowy, a mieszkania poświęcił miejscowy proboszcz. Nowi najemcy już dziś zaczną wprowadzać się do mieszkań.

Klaudia Tajs 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom