Często pojęcie apartamentu używane jest na wyrost. Pod tą nazwą można spotkać zwykłe mieszkania, w dodatku o powierzchni 40 czy nawet 30 mkw. Apartament to mieszkanie luksusowe, którego standard ma zapewnić mieszkańcom komfort i co najważniejsze prestiż. Nieruchomości o tak małej powierzchni, nawet jeżeli będą spełniać w pewnym stopniu wymienione kryteria nie można nazwać apartamentem.
Zobacz też: Apartamenty w ofertach deweloperów apartamentami są tylko z nazwy
Czym charakteryzuje się luksusowy apartament
Mieszkanie z segmentu premium musi mieć odpowiedni rozkład. Dolną granica, w odniesieniu do powierzchni nie powinna być mniejsza niż 60 mkw. Z kolei jego wysokość nie może być mniejsza niż 2,75 m. Równie ważny jest standard wykończenia tego typu lokalu, nie wspominając o całym budynku. Materiały z jakich powstał dany obiekt oraz te, które użyto do wykończenia apartamentu, musi charakteryzować odpowiednia jakość.
Budynek, jak i samo mieszkanie, powinny być wyposażone w odpowiednie instalacje, w tym m.in. klimatyzację, windę, garaż podziemny, monitoring wizyjny oraz recepcję w holu budynku. Nie można również pominąć bardzo ważnego aspektu jakim jest lokalizacja. Miejsca pod luksusowe apartamenty powinny znajdować się w prestiżowych dzielnicach. To dość ważny powód, ponieważ daje właścicielowi poczucie wyjątkowości.
Czytaj także: Apartamentowce warszawskie zmieniają panoramę Warszawy (WIDEO)
Kto kupuje apartamenty?
Mieszkania z segmentu premium z reguły są przeznaczone dla osób o ponadprzeciętnych dochodach. W naszym kraju wraz z rozwojem gospodarki wzrasta liczba osób zamożnych. Dlatego udział apartamentów w ofercie deweloperów z roku na rok wzrasta. Statystyki nie kłamią. Jesteśmy narodem, który jest jednym z liderów przyrostu ludzi najbogatszych. Dzięki temu rynek luksusowych apartamentów w Polsce ma przed sobą niezłe perspektywy rozwoju.