Lipno. Remontują by nam się lepiej mieszkało

redakcja GP, Małgorzata Goździalska
Osiedla w Lipnie się zmieniająOsiedla w Lipnie się zmieniają na lepsze. Remonty, na które przeznaczono 667 tysięcy złotych mają poprawić jakość życia mieszkańców.
Osiedla w Lipnie się zmieniająOsiedla w Lipnie się zmieniają na lepsze. Remonty, na które przeznaczono 667 tysięcy złotych mają poprawić jakość życia mieszkańców. www.sxc.hu
Osiedla się zmieniają. Na os. Reymonta budowane są garaże. Na Jagiellonów poprawiana jest nawierzchnia. Osiedle Korczaka czeka na ciepłociąg.

Mieszkający na osiedlu Reymonta w Lipnie od dawna czekali na budowę nowych garaży. Bo samochodów w mieście przybywa i z miejscem do parkowania lub garażowania jest kłopot. Ale w tym roku sytuacja na osiedlu się poprawi. Bo dobiega końca budowa dwudziestu nowych garaży. - Finisz inwestycji planowany jest na piętnastego lipca - mówi Maciej Kmita, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie. Koszt jednego garażu to 17 tys. 100 zł.

Co jeszcze zmieni się w najbliższym czasie na lipnowskich osiedlach mieszkaniowych?

Na osiedlu Jagiellonów zakończy się wylewanie asfaltu i będzie nowa nawierzchnia. Na początku tego tygodnia ruszą też roboty związane z docieplaniem ścian bloku przy ul. 3 Maja 10. W tym budynku mają też być remontowane balkony.

Do docieplenia pójdzie także szczytowa ściana bloku przy ul. 3 Maja 16. - Ten remont nie będzie nas nic kosztował - podkreśla prezes Kmita. - Wydatki na docieplenie zrównoważą bowiem koszty związane z umieszczeniem na tym budynku reklamy jednej z firm.

W drugiej połowie roku ma być doprowadzony ciepłociąg na osiedle Korczaka. Do tej inwestycji przymierza się Zakład Usług Komunalnych w Lipnie, ale spółdzielnia w związku z tym zaplanowała modernizację węzłów cieplnych.

W planie remontowym znajduje się także malowanie klatek schodowych w blokach oraz białkowanie piwnic. Te prace mają być wykonane siłami pracowników spółdzielni także w drugiej połowie roku.

Na remonty w tym roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lipnie przeznaczyła 667 tysięcy złotych. Część prac z planu, który został zaakceptowany przez radę nadzorczą już została wykonana. Na przykład zakończył się już remont balkonów na osiedlu Jagiellonów. Logge zostały docieplone.

Na zlecenie spółdzielni wykonany został także remont węzłów cieplnych w dwóch blokach na osiedlu Armii Krajowej i Sikorskiego. Do remontu poszło także kilkanaście wiatrołapów.

Jak informują Czytelnicy, za remonty zabrały się również wspólnoty mieszkaniowe. Na przykład w „setce", na osiedlu Reymonta, przy wejściu do jednej z klatek schodowych został zamontowany nowy próg. Jedna z Czytelniczek twierdzi, że niepotrzebnie. Do sprawy wrócimy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom