Kowalewo Pomorskie: marzysz o własnym domu? Właśnie powstaje nowe osiedle

redakcja GP, (KM)
Kolejna szansa dla wszystkich marzących o własnym domu w obrębie miastaPomiędzy ul. Kościuszki a drogą powiatową w kierunku Wąbrzeźna w Kowalewie Pomorskim ma powstać kilkaset działek pod zabudowę jednorodzinną.
Kolejna szansa dla wszystkich marzących o własnym domu w obrębie miastaPomiędzy ul. Kościuszki a drogą powiatową w kierunku Wąbrzeźna w Kowalewie Pomorskim ma powstać kilkaset działek pod zabudowę jednorodzinną. www.sxc.hu
Między ul. Kościuszki a drogą powiatową w kierunku Wąbrzeźna ma powstać nowe osiedle. Chętni, którzy chcieliby zbudować w tym miejscu dom już mogą się zgłaszać.

Po opracowaniu planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu samorząd Kowalewa przystąpił do uzbrojenia 40 ha pomiędzy ul. Kościuszki a drogą powiatową w kierunku Wąbrzeźna. - Ma tam powstać kilkaset działek pod zabudowę jednorodzinną z dopuszczalną działalnością nieuciążliwą, drogi publiczne oraz wewnętrzne - mówi Karolina Kowalska, asystentka burmistrza.

W tej chwili układana jest już kanalizacja sanitarna i sieć wodociągowa. - Przetarg wygrała firma ROLLSTICK Toruń. Inwestycja za prawie 1 mln zł powinna zakończyć się we wrześniu 2013 r. To kolejna szansa dla wszystkich marzących o własnym domu w obrębie miasta - mówi burmistrz Andrzej Grabowski.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do referatu techniczno-inwestycyjnego. - Działki będziemy dzielić zgodnie z zapotrzebowaniem i sprzedawać w drodze przetargu - wyjaśnia Karolina Kowalska, dodając także, że na tym terenie położony jest również gazociąg, a w pobliżu przebiega linia energetyczna, do której można się podłączyć.

Inwestycja może powodować utrudnienia w przejeździe ul. Kościuszki. - Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość - apeluje burmistrz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom