Koszalin zieloną stolicą budownictwa

GDP
Eko-targiTaki plakat zapowiada koszalińskie Eko Targi.
Eko-targiTaki plakat zapowiada koszalińskie Eko Targi.
W czwartek 29 września w Koszalinie rozpoczynają się dwudniowe Eko Targi. Taka impreza odbędzie się w mieście po raz pierwszy. O jej wielkości niech świadczy fakt, że tereny wystawowe zlokalizowano w trzech miejscach.

Eko Targi mają być według organizatorów największą, branżową imprezą w regionie.– Prace przy targach zaczęły się pół roku temu – mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalinia. - Będzie to duża międzynarodowa impreza dotycząca wszystkiego, co wiąże się z ekologią. Od energii odnawialnej, przez składowiska odpadów, po budownictwo ekologiczne.

Organizatorem imprezy jest Biuro Targów Bałtyk. Celem imprezy jest promocja miasta i okolic jako miejsca przyjaznego inwestorom branży ekologicznej, zaprezentowanie nowoczesnych technologii w budownictwie i rozwiązań, propagowanie ekologicznego stylu życia. Pomysłodawcy mówią wprost: Koszalin dzięki swojemu położeniu oraz warunkom środowiskowym, może się stać stolicą szeroko rozumianej ekologii. Niski poziom uprzemysłowienia miasta należy wykorzystać jako atut do rozwoju nowych gałęzi gospodarki związanych z ekologią i czystym środowiskiem.

Zobacz również: Ogrzewanie domu a ekologia

– Koszalin ma lepsze warunki i możliwości targowe niż Poznań - mówi Eugeniusz Krawsz, szef Biura Targów Bałtyk. – To nie żart. Mamy ogromne zaplecze parkingowe, świetne tereny wystawiennicze, bazę noclegową.

Eko Targi odbywać się będę jednocześnie w trzech sąsiadujących miejscach: w hali Gwardii (tu będzie prezentowane budownictwo ekologiczne), na terenach podożynkowych (eko-rolnictwo) i w obiektach Politechniki przy ul. Śniadeckich (eko-energia). W imprezie ma wziąć udział około 150 wystawców.

W tym silną reprezentację będzie miał obwód lwowski i republika krymska. Ukraińcy są bowiem bardzo zainteresowani wdrażanymi przez nas systemami ekologicznymi, intensywnie się szkolą i są chłonni eko-wiedzy.

Wstęp na targi będzie darmowy. Oprócz produktów i nowinek technologicznych, nie zabraknie prezentacji (np. działania biogazowni), występów artystycznych. Ciekawy jest pomysł zorganizowania Eko Szkoły. Tu będzie się można dowiedzieć, jak każdy z nas może wpływać na ochronę środowiska, dlaczego tak ważna jest potrzeba dbania o ekologię i jak w ten sposób możemy poprawić własne życie.

Na miejscu będzie też można oddać zużyty sprzęt domowy RTV-AGD w zamian za drzewko (do rozdania jest 4,5 tys. sadzonek).

Autor Artur Kostecki 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom