Koszalin: mieszkania KTBS czekają na lokatorów

redakcja.regiodom, Marzena Sutryk, [email protected]
Budowa nowego bloku mieszkalnego KTBS na osiedlu Unii EuropejskiejNa osiedlu Unii Europejskiej rozwijają się nowe inwestycje KTBS. Budowa trzech nowych bloków pochłonie ok. 7 mln złotych.
Budowa nowego bloku mieszkalnego KTBS na osiedlu Unii EuropejskiejNa osiedlu Unii Europejskiej rozwijają się nowe inwestycje KTBS. Budowa trzech nowych bloków pochłonie ok. 7 mln złotych. Radek Koleśnik
Nowe mieszkania Koszalińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego na osiedlu Unii Europejskiej zasiedli wkrótce 87 rodzin. Trwa nabór wniosków od mieszkańców chętnych na 48 nowych lokali.

W najbliższy poniedziałek 18 lipca prezydent Koszalina Piotr Jedliński przekaże klucze lokatorom nowego budynku przy ul. Holenderskiej na osiedlu Unii Europejskiej, który wybudował KTBS. W bloku zamieszka 87 rodzin. Wszystkie rodziny mogą już się wprowadzać.

Tego dnia zostanie też symbolicznie rozpoczęta budowa trzech kolejnych bloków na tym samym osiedlu. W każdym z nich powstanie 16 mieszkań na wynajem. Większość lokali będzie dwupokojowa, o powierzchni 50 i 55 m2. Nie będzie w tych blokach garaży podziemnych. Dla zmotoryzowanych znajdą się miejsca na okolicznych parkingach osiedlowych. W ramach inwestycji wykonawca (PBO Flens) wykona nasadzenia i zagospodaruje teren. Wykonawca ma 15 miesięcy na zrealizowanie inwestycji.

Dla kogo i na jakich warunkach nowe mieszkania KTBS

W KTBS trwa obecnie nabór wniosków wśród chętnych mieszkańców. Warunek to praca albo zamieszkanie w Koszalinie, ale bez prawa do lokalu w mieście. Nabór wniosków potrwa do końca sierpnia 2011 r.

Lokale są budowane przy partycypacji w kosztach ze strony lokatorów. Przypomnijmy, że do tej pory Koszalin budował głównie za pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego. W tym roku nie było takiej możliwości, więc spółka skorzystała z innego rozwiązania. KTBS dołoży około 28% ze swojej kasy. 42% wkładu przekaże miasto – 2,3 mln zł w gotówce oraz wartość gruntu na osiedlu Unii Europejskiej, gdzie staną budynki – 540 tys. złotych. Resztę dołożą lokatorzy. W praktyce dla przyszłych mieszkańców bloków oznacza to, że gdy będą chcieli zasiedlić np. 50-metrowy lokal, to ich udział wyniesie 39,5 tys. zł; 55-metrowe - 43,3 tys. zł; 70-metrowe - 55,3 tys. złotych. Do tego należy doliczyć kaucję, zależnie od metrażu odpowiednio: 6 tys., 6,6 tys. i 8,4 tys. złotych.

Gdy zakończy się nabór wniosków, zbierze się komisja mieszkaniowa wybrana przez prezydenta miasta i prezesa KTBS. Ta wskaże 48 lokatorów na listę podstawową oraz grupę na listę rezerwową. Jak poinformowali nas wczoraj przedstawiciele KTBS, obecnie o jeden lokal ubiega się już pięć rodzin. Koszt budowy m2 mieszkania w KTBS wyniesie 2600 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom