Jak przygotować przeprowadzkę do nowego domu?

Artykuł sponsorowany
Jak przygotować przeprowadzkę do nowego domu?Jak przygotować przeprowadzkę do nowego domu?
Jak przygotować przeprowadzkę do nowego domu?Jak przygotować przeprowadzkę do nowego domu? 123Przeprowadzki.pl
Na rynku można znaleźć coraz więcej nowych domów i mieszkań. W Polsce posiadanie własnego domu to nadal symbol ustatkowania się i przejścia w etap dorosłości. Dodatkowo to inwestycja na lata, która zawsze opłaca się także pod względem finansowym.

Popularność zakupu swojego domu, a także rosnący rynek wynajmu mieszkań sprawia, że ludzie coraz częściej się przeprowadzają. Czasem ten proces sprawia wiele trudności i warto dokładnie się do niego przygotować.

Planowanie

Przeprowadzkę najlepiej zacząć od planu. Wybrać dogodny termin, spisać wszystkie najważniejsze rzeczy, a także formalności, które trzeba będzie załatwić. Zastanowić się nad odpowiednim doborem samochodu, trasę przejazdu, a także ilość przejazdów. Warto się zastanowić czy poradzimy sobie samodzielnie, z pomocą znajomych czy skorzystać z pomocy firmy przeprowadzkowej.

Formalności i dokumenty

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przed przeprowadzką będziemy musieli zadbać o odpowiednie dokumenty. Oczywiście nie potrzebujemy żadnych zgód i pozwoleń, ale warto pomyśleć już o wymeldowaniu się w starym miejscu zamieszkania i meldunku w nowym domu. Będzie to wymagało także poinformowania takich instytucji jak ZUS, Urząd Skarbowy czy Twój bank, firmę ubezpieczeniową i inne organizacje, które przesyłają do Ciebie jakąkolwiek pocztę.
Kolejną sprawą będą wypowiedzenia takich usług jak Internet, telewizja czy telefon stacjonarny.

Firma przeprowadzkowa

Jeśli dojdziesz do wniosku, że rzeczy i mebli jest tak dużo, że nie poradzisz sobie samodzielnie czeka Cię wybór firmy przeprowadzkowej. Podczas podejmowania tego wyboru warto sprawdzić jakie samochody posiada firma, ilu pracowników może przysłać, czy pomaga w pakowaniu i zabezpieczaniu rzeczy, czy pomaga w rozpakowaniu wszystkiego w nowym domu, a także jak dalekie trasy jest w stanie pokonywać.
Należy zapoznać się też z opiniami na temat firmy, sprawdzić polecania, a nawet odezwać się do poprzednich Klientów tej firmy. Jeśli interesuje Państwa przeprowadzka Poznań to polecilibyśmy firmę 123Przeprowadzki.pl.

Selekcja niepotrzebnych rzeczy

Przed pakowaniem wszystkie w odpowiednie kartony warto sprawdzić czy w starym mieszkaniu nie ma niepotrzebnych rzeczy. Może się okazać, że posiadamy wiele staroci, które trzymamy z nieznanego dla nas powodu. Przeprowadzka to idealna okazja do pozbycia się starych telewizorów, niedziałających mikserów, starych komórek czy rozpadającej się kanapy itp..
Oczywiście wszystkie te rzeczy należy składować tylko i wyłącznie w przeznaczonym do tego miejscu. Niektóre firmy przeprowadzkowe chętnie odwiozą te rzeczy do odpowiednich punktów.

Zabezpieczenie rzeczy

Kiedy pozbędziemy się już wszystkiego co zbędne śmiało możemy się zabrać za zabezpieczanie wszystkich rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. Warto wyposażyć się w folię bąbelkową, papier do pakowania, odpowiednie kartony, taśmę klejącą, flamaster, itp.

Pakowanie rzeczy nieużywanych codziennie

Te rzeczy możemy zacząć pakować już kilka tygodni przed planowaną wyprowadzką. Takie rzeczy jak choinka, dekoracje świąteczne, część zastawy stołowej, obrusy, ubrania na inną porę roku i podobne. Wszystko to powinno znaleźć się w podpisanych kartonach już dużo wcześniej i odstawione w jedno miejsce.

Bagaż podręczny

Pamiętajcie żeby nie pakować wszystkie do kartonów. Najpotrzebniejsze ubrania, kosmetyczka, laptop, ładowarka do telefonu, portfel i najpotrzebniejsze dokumenty powinny zostać spakowane do walizki i plecaków, które z łatwością rozpakujecie jako pierwsze w nowym domu.

Grupowanie rzeczy według pomieszczenia i pakowanie do podpisanych kartonów

Pozostałe rzeczy należy już zabezpieczone zapakować do kartonów. Na kartonie powinniśmy w krótki sposób opisać co jest w środku, a także w którym pomieszczeniu w domu powinno się znaleźć. Nie powinno się mieszać ze sobą sprzętu z różnych pokoi. Znacząco ułatwi to rozpakowanie.

Transport

Na ciężarówce lub w dowolnym samochodzie, którego użyjecie wszystko należy starannie ułożyć. Ciężkie kartony na spodzie, lżejsze wysoko. Najcięższe rzeczy warto zostawić blisko drzwi ładowni, aby rozpakować je następnie w pierwszej kolejności. Pamiętajmy, aby odpowiednio dobrać trasę - korzystać z dobrych dróg, zadbać o to, aby samochód wszędzie przejechał i bezpiecznie się zmieścił w każdej uliczce, a także umożliwić łatwy podjazd pod nowy dom.

Rozpakowywanie

Jeśli wykonaliście wszystkie kroki opisane wcześniej rozpakowywanie się powinno być proste i przyjemne. Największe meble rozpakujecie jako pierwsze i wniesiecie do odpowiednich pomieszczeń na już zaplanowane dla nich miejsca. Nie musicie od razu obrywać ich z folii, ale ważne żeby stały już blisko miejsca docelowego. Następnie kartony posegregowane według pomieszczeń powinny trafić do odpowiednich pokoi i stopniowo zostać rozpakowywane. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom