Jak odnaleźć bezpieczną drogę do własnego mieszkania?

Ewa Wieczorska, Mirosław Okonkowski
Jak odnaleźć bezpieczną drogę do własnego mieszkania?Jak odnaleźć bezpieczną drogę do własnego mieszkania?
Jak odnaleźć bezpieczną drogę do własnego mieszkania?Jak odnaleźć bezpieczną drogę do własnego mieszkania? mk
Przy zakupie własnego mieszkania należy kierować się jedynie przemyślanymi decyzjami, gdyż te podjęte pochopnie, mogą nieść ze sobą konsekwencje na całe życie.

Wielu z nas, przed zakupem swojego pierwszego "M", bardzo chcą podjąć tę decyzję, ale jednocześnie czują przenikliwy strach. Z czego on wynika? Chociażby z codziennych informacji, którymi przeciętnego Kowalskiego karmi prasa, radio, telewizja oraz Internet. Nie od dziś mówi się o oszustach, którzy tę samą nieruchomość sprzedają kilku osobom na raz, albo o zadłużonych deweloperach, którzy plajtują z przymusu bądź... chęci.

Czytaj również: **

Kupujemy działkę budowlaną. Na co warto zwrócić uwagę?

A co jeśli kupcy mieszkania poważnie zachorują, bądź stracą pracę, a do spłaty pozostanie kredyt zaciągnięty na trzydzieści lat? Czy będzie możliwa spłata rat kredytu? Obawy budzą również ekipy fachowców, których zadaniem jest wykończenie i remont mieszkania. Czy właściciele nowego "M" będą w stanie wyegzekwować jakość wykończenia i terminowość, na którą się umówili? By w spokoju kupić mieszkanie, trzeba pozbyć się negatywnego myślenia.

Czy warto zainwestować w nieruchomość?

Ceny nieruchomości prawie zawsze idą w górę. W latach między 1980, a 2000 rokiem, ceny nieruchomości w rozwiniętych gospodarkach świata wzrosły w przedziale od 60% do do nawet 200%. Te liczby dają średni wzrost cen o 130%. Jednak wszystko wskazuje na to, że to co najgorsze już minęło. Dane ukazują, iż rynek nieruchomości odbudowuje swoją kondycję, ale w sposób bardziej kontrolowany i przewidywalny.

Na ekonomię wpływają ceny mieszkań, domów i działek. Dla większości ludzi własne mieszkanie czy dom to jedna z najcenniejszych rzeczy, którą posiadają. W związku z tym, ekonomiści zaobserwowali pewną prawidłowość, a mianowicie im nieruchomości są warte więcej, tym chętniej przyszli właściciele wydają na nie swoje pieniądze.

Banki lubią Twoje mieszkanie

Również kosztowne nieruchomości, to przede wszystkim świetne zabezpieczenie dla banków, które chętnie udzielają pożyczek pod ich hipotekę, inaczej mówiąc, pożyczek hipotecznych. Pieniądze z takich pożyczek można wykorzystać na zakup samochodu, sprzętu AGD czy też wycieczkę za granicę, napędzając przy tym wewnętrzny popyt i koniunkturę.

To również cię zainteresuje: Jak ubezpieczyć poradnik?

Jest to najtańsza forma pożyczania pieniędzy z banku, prócz kredytu hipotecznego na budowę lub zakup domu, tudzież mieszkania. Taką pożyczkę możemy spłacać zazwyczaj przez 15 lat, a i w niektórych przypadkach dłużej. Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najbezpieczniejszych form zabezpieczenia i pomnażania swojego kapitału.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom