Golub-Dobrzyń: mieszkania gminne z 90-procentową bonifikatą

mk, km
Miasto Golub-Dobrzyń nie ma pieniędzy nowe lokale socjalneMiasto Golub-Dobrzyń nie ma pieniędzy nowe lokale socjalne
Miasto Golub-Dobrzyń nie ma pieniędzy nowe lokale socjalneMiasto Golub-Dobrzyń nie ma pieniędzy nowe lokale socjalne km
W Golubiu-Dobrzyniu ponad 150 rodzin czeka na przydział mieszkania komunalnego lub socjalnego. Jakie mają szanse, że je dostaną?

Wiceburmistrz Izabela Lewandowska przyznaje, że miasto nie ma pieniędzy na budowę nowych lokali socjalnych. - W przyszłym roku na pewno nie będziemy tego robić - mówi, ale przypomina, że w poprzedniej kadencji w Golubiu-Dobrzyniu oddano 56 mieszkań komunalnych.

– Zaplanowane mamy jedynie pieniądze na drobne remonty, takie jak wymiana piecy czy instalacji elektrycznych – dodaje pani wiceburmistrz. – Nie wiem nawet, czy starczy nam na wymianę drzwi i okien. W takie lokale miejskie bez przerwy trzeba bowiem inwestować.

Wykup mieszkań należących do miasta

W tym roku Golub-Dobrzyń ponad 47 tys. zł zainwestował w ich piece. Przeszło 6,5 tys. w wymianę drzwi. Remontował budynek przy Wojska Polskiego 4 i Zamkowej 3, co pochłonęło ponad 11 tys. zł. Naprawiał też kominy – ok. 5 tys. zł. To tylko niektóre z koniecznych prac. Dlatego wiceburmistrz Izabela Lewandowska mówi otwarcie: – My się cieszymy, jeśli te mieszkania są wykupowane, ponieważ wtedy ich właściciele zakładają wspólnoty i biorą sprawy w swoje ręce.

W Golubiu-Dobrzyniu lokale miejskie sprzedawane są z 90-procentową bonifikatą. W tym roku miasto zbyło ich 10, uzyskując ponad 63 tys. zł.

W tej chwili Golub-Dobrzyń w swoich budynkach posiada 77 lokali mieszkalnych i 59 socjalnych. Oczywiście zajętych. Na ich przyznanie czeka zaś ponad 150 osób lub rodzin (w tym siedem na komunalne)! M.in. ponad 40 z powodu wyroków eksmisyjnych i 22 bezdomnych. – Prawda jest taka, że lokale socjalne zwalniają nam się tylko wtedy, jeśli ich lokator umiera – mówi Izabela Lewandowska

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom