Faktoring online – idealne wsparcie dla branży budowlanej

Artykuł sponsorowany
Faktoring online – idealne wsparcie dla branży budowlanejFaktoring online – idealne wsparcie dla branży budowlanej
Faktoring online – idealne wsparcie dla branży budowlanejFaktoring online – idealne wsparcie dla branży budowlanej Fandla
Działasz w branży budowlanej, jednak Twoja firma coraz częściej ma problemy z płynnością finansową?

Obecny kryzys gospodarczy zdecydowanie nie poprawia sytuacji – wręcz przeciwnie, problemy się nasilają? Według ekspertów druga fala pandemii ma o wiele bardziej negatywny wpływ na branżę budowlaną niż pierwsza, która miała miejsce wiosną tego roku. Istnieje jednak sposób, aby poprawić płynność finansową firmy, a tym samym ułatwić jej dalsze funkcjonowanie. Dowiedz się, na czym polega faktoring online i dlaczego może to być idealne rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa. 

Faktoring online – najlepszy sposób na finansowanie zewnętrzne firmy?

Z pewnością jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż kredyt bankowy, który zmusza do zdecydowania się na pojęcie długotrwałego zobowiązania finansowego. Często wiąże się także ze skomplikowaną procedurą. Jego koszty są też niejednokrotnie wyższe niż w przypadku usługi faktoringowej.

No właśnie – a na czym polega faktoring online? Jest to forma finansowania zewnętrznego, która jest bardzo łatwo dostępna dla przedsiębiorców. Kiedy Ty, jako firma ABC, wystawisz fakturę firmie DEF, najczęściej musisz poczekać na płatność. Jeśli jest to faktura z odroczonym terminem płatności, na przykład 60 czy 90 dni, czekanie może potrwać nawet trzy miesiące! Zakładając, że masz kilku zleceniodawców, a każdemu z nich wystawisz taką fakturę, płynność finansowa Twojej firmy może się pogorszyć. W końcu przedsiębiorstwo nieustannie generuje koszty, takie jak pensje pracowników, ubezpieczenia, wynajem siedziby, utrzymanie czy serwis sprzętu i wiele innych.

Faktoring online jest wsparciem w takich właśnie sytuacjach. Polega on na tym, że to faktor przejmuje daną wierzytelność i kupuje ją od Ciebie. W ten sposób Ty dostajesz swoje pieniądze bez czekania na przelew od kontrahenta, a on może opłacić fakturę w wyznaczonym na dokumencie terminie. Jest to więc korzystne rozwiązanie dla każdej ze stron.

Dlaczego warto zdecydować się na faktoring? 

Przede wszystkim, jak wyjaśniliśmy wyżej, jest to jeden z najlepszych, a zarazem najprostszych sposobów na zachowanie płynności finansowej firmy. Jako przedsiębiorca doskonale wiesz, że brak płynności może być katastrofalny w skutkach. Szczególnie, jeśli ten stan się przedłuża. W takiej sytuacji mogą powstawać niebezpieczne zatory płatnicze, a to bardzo negatywnie wpływa na relacje biznesowe.
Co ciekawe, faktoring online może być świetnym sposobem na pozyskanie nowych kontrahentów, a tym samym na rozwój firmy. Jak to możliwe? Oferując możliwość wystawienia faktury z odroczonym terminem płatności, zyskujesz sporą przewagę nad konkurencją, która wystawia faktury z bardzo krótkim terminem płatności. Dla wielu firm jest to jeden z kluczowych czynników, wpływających na ostateczną decyzję o wyborze wykonawcy. Warto więc móc zaoferować fakturę z długim terminem płatności. Tym bardziej, że nic nie ryzykujesz. Korzystając z faktoringu online, pieniądze możesz otrzymać niemal natychmiast po wystawieniu faktury.

Warto także dodać, że faktoring online jest rozwiązaniem bardzo przejrzystym, a przy tym korzystnym finansowo. Nie wiąże się z ogromną liczbą formalności, które bywają czasochłonne – jak w przypadku kredytu bankowego dla firm. Istnieje także możliwość skorzystania z faktoringu online, co w czasach panującej pandemii staje się szczególnie istotne. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że faktoring jest rozwiązaniem korzystnym i warto się na niego zdecydować – szczególnie, jeśli działa się w branży budowlanej.

Faktoring dla branży budowlanej

 
Rok 2020 nie jest łatwy dla żadnej branży, głównie ze względu na pojawiające się problemy z zatorami płatniczymi. Branża budowlana jest jedną z najbardziej obciążonych opóźnieniami w płatnościach, a – jak wiadomo – mogę one bardzo szybko negatywnie wpłynąć na ogólną kondycję całej branży i poszczególnych firm. Dodatkowo pandemia mocno spowolniła prace – m.in. z powodu pracowników, przebywających na kwarantannie czy konieczności dostosowania sposobu pracy do panującego rygoru sanitarnego. Wiele inwestycji zostało wstrzymanych, także w sektorze prywatnym. Rynek stał się mocno niestabilny, a nastroje w branży budowlanej – niezbyt optymistyczne.

Wielu przedsiębiorców, działających w branży budowlanej, postanowiło skorzystać z faktoringu online. Obecnie jest on jednym z najlepszym sposobów na zadbanie o to, aby firma mogła funkcjonować na dobrym poziomie. Tym bardziej, że opóźnienia w płatnościach stały się dotkliwe jak nigdy dotąd. Wielu kontrahentów już na samym początku prosi o fakturę z odroczonym terminem płatności – i trudno dziwić się branży budowlanej, że wystawia takie dokumenty. W końcu w dzisiejszych czasach pozyskiwanie nowych zleceń stało się o wiele trudniejsze, a każda nowa umowa jest na wagę złota. Dosłownie. Nic więc dziwnego, że faktoring online stał się usługa finansową, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, którzy działają w branży budowlanej.

Wybierz najlepszy faktoring online dla swojej firmy!

 
Wybór najlepszej usługi faktoringowej początkowo może wydawać się trudny. Warto posiłkować się rankingami faktorów, które są źródłem cennych informacji. Pozwalają na szybkie porównanie firm faktoringowych – m.in. na sprawdzenie, jakie są warunki czy jaka będzie wysokość prowizji. Jeśli chodzi o dobrą ofertę i najwyższy standard obsługi, na rynku faktoringowym zdecydowanie wyróżnia się firma Fandla. Oferuje ona faktoring online na bardzo dobrych warunkach, który dostosowany jest do potrzeb klientów. Specjaliści z firmy Fandla doskonale rozumieją, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły – i na co dzień starają się, aby firmy ich klientów miały swobodny dostęp do tej formy finansowania, jaką jest faktoring online. 


Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom