Działanie instalacji solarnej zimą

redakcja.regiodom, Monier Braas
Dom jednorodzinny zimąZ myślą o zimie należy zadbać o właściwy montaż kolektora na dachu. Ważne, by kolektor był odporny na działanie ciężaru śniegu i mrozu, a przejścia przewodów przez połać dachową było szczelne.
Dom jednorodzinny zimąZ myślą o zimie należy zadbać o właściwy montaż kolektora na dachu. Ważne, by kolektor był odporny na działanie ciężaru śniegu i mrozu, a przejścia przewodów przez połać dachową było szczelne. Monier Braas
Instalacja solarna pracuje niezmiennie przez cały rok, również w czasie mroźnej zimy. Musi być pełniony tylko jeden warunek – do solarów musi docierać promieniowanie słoneczne.

Paliwem dla solarów jest promieniowanie słoneczne – a nie temperatura. Dlatego kolektory pracują zawsze, gdy tylko docierają do nich promienie – również zimą.

Często można zobaczyć w zimie kolektory słoneczne jako „ciemne punkty" na białym zaśnieżonym dachu. Po opadach śnieg z kolektorów płaskich szybko się zsuwa i odkrywa powierzchnię kolektora, co umożliwia pozyskanie energii z promieni Słońca – to taka ciekawa funkcjonalność solarów płaskich w odróżnieniu do innych typów solarów.

Płyn solarny to mieszanina specjalnie dobranych substancji. Mają one parametry, które umożliwiają prawidłową pracę systemu solarnego. Mrozoodporność płynu wynosi –40°C, co daje pewną i bezpieczną pracę podczas zimowych miesięcy – mówi Łukasz Grzywacz Manager Produktu Systemy Solarne w firmie Monier Braas. 

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom