Dania wielkanocne z cateringu – ile kosztują?

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Jedzenie na zamówienieJedzenie na zamówienie to propozycja dla tych, którym brakuje czasu, ale którym nie brakuje pieniędzy w portfelu.
Jedzenie na zamówienieJedzenie na zamówienie to propozycja dla tych, którym brakuje czasu, ale którym nie brakuje pieniędzy w portfelu. Vika-Imperia550 (Pixabay.com)
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Nie trzeba spędzać długich godzin w kuchni na przygotowaniu potraw i ciast na wielkanocny stół. Można je zamówić. Podajemy tegoroczne orientacyjne stawki na wielkanocny catering.

Są tacy, którzy gotują i pieką tylko od święta. A są tacy, którzy nawet od święta nie znajdują dla siebie żadnej roli w kuchni. W przypadku tych drugich rozwiązaniem może być skorzystanie z cateringu. Piszemy, co można zamówić na Wielkanoc 2019 i w jakiej cenie (całkiem możliwe, że już same nazwy potraw staną się inspiracją). Założyliśmy, że klient sam odbiera gotowe dania.

Uwaga: podane przez nas stawki są orientacyjne i każda firma, przyjmująca zamówienia, stosuje swoje cenniki.

Zupy

Bez żurku Wielkanocy nie będzie. Za porcję (300 mililitrów) żuru, obowiązkowo z kiełbasą i jajkami, trzeba zapłacić 10 złotych. Kto mniej wagi przywiązuje do tradycji, zdecyduje się na rosół z kluseczkami. Taka sama porcja kosztuje 9 zł. Czerwony barszcz dostanie za 8 zł. Można też zamówić krem z pomidorów; cena – 9 zł. Za zupę grzybową z jajkami i kiełbasą trzeba zapłacić tyle samo. Zupa gulaszowa kosztuje 8 zł. Zupa cebulowa z grzankami także jest dostępna, za 8 zł.

Zobacz więcej: Żurek wielkanocny na kilka sposobów 

Mięsa

Pierś pieczona z kaczki w sosie żurawinowym to wydatek 12 zł za porcję. Kotlet schabowy smażony na serze i papryce kosztuje 9 zł sztuka. Smażony filet z kurczaka w płatkach kukurydzianych można kupić za tyle samo. Polędwiczka z musem pomidorowo-chrzanowym kosztuje 10 zł. Na zapiekaną w jajku białą kiełbasę z kurkami trzeba wydać 9 zł, natomiast na zraza z cebulką i boczkiem – 12. Roladki schabowe faszerowane białą kiełbasą w sosie serowym kosztują 10 zł (sztuka), a te same, ale z grzybowo-serowym farszem – 11. Pieczeń rzymska na ciepło w sosie chrzanowym to wydatek 9 zł sztuka.

Ryby

Kto woli ryby, zamiast tradycyjnego mięsiwa, może wybrać pieczony medalion z łososia w białym sosie – cena: 12 zł za sztukę. Dorsz smażony, podawany z pesto, kosztuje 13 zł sztuka, a duszony sandacz w sosie musztardowym – 12. Filet z pstrąga też jest dostępny, także za 12 zł sztuka, to w wersji w sosie pomidorowym.

Pozostałe dania obiadowe

Kto chce mieć pierogi na wielkanocnym stole, może zamówić porcję (300 gramów) ruskich w zasmażce za 11 zł, a za taką samą porcję pierogów z kapustą i grzybami – 12 zł. Taka sama porcja kopytek kosztuje 8 zł. Jajko faszerowane pieczarkami to wydatek 4 zł za sztukę, natomiast faszerowane łososiem – 5 zł. Tradycyjny bigos (250 g) z białą kiełbasą można mieć za 6 zł, a taka sama porcja gulaszu wieprzowego kosztuje 8 zł. Za jednego krokieta z kapustą i pieczarkami zapłacimy 7 zł. Tyle samo kosztuje gołąbek z kaszą i pieczarkami. Za spaghetti z owocami morza (220 g) zapłacimy 11 zł, a podobną porcję lasagne z brokułami oraz boczkiem – 12 zł. Kilogram pieczonych ziemniaków w ćwiartkach, z ziołami, kosztuje 18 zł, a kg tradycyjnych frytek – 16 zł. 

Dania na zimno

Tradycyjna sałatka jarzynowa kosztuje 13 zł za 1 kg. Mniej tradycyjna jest sałatka z serem feta, papryką i oliwkami – 17 zł za kg lub serowo-brokułowa z makaronem za 16 zł albo porowo-serowa z szynką za 18 zł. 1 kg sałatki śledziowej kosztuje 15 zł. Pasztet z żurawiną to wydatek 25 zł za kg. Śledź w sosie majonezowo-chrzanowym (150 g) kosztuje 6 zł. To tyle, co ryba po grecku (200 g). Galaretka z kurczaka (150 g) kosztuje 6 zł, zaś schab ze śliwką w galarecie (60 g) – 8 zł. Smażona kiełbasa biała z cebulką (150 g) moczoną w piwie kosztuje 5 zł. Za szynkę z farszem ananasowym (55 g) trzeba zapłacić 6 zł, a za galaretkę (60 g) z krewetkami – 7 zł.

Wiesz czy nie wiesz?: Dlaczego biała kiełbasa jest biała 

Ciasta wielkanocne

Podajemy ceny za 1 kilogram. Cytrynowa babka z polewą kosztuje 18 zł, a piaskowa z kakao – 21 zł, natomiast babka z bakaliami – 22. Na tradycyjnego mazurka wydamy 24 zł, zaś na miodowy placek z orzechami – 26. Tradycyjny sernik z polewą kosztuje 29 zł, a ten z brzoskwinią – 30. Makowiec zawijany kosztuje tyle samo, a ten najeżony bakaliami – 32. Na szarlotkę wydamy 24 zł, zaś na piernika 25. Kto chce ciasto toffi, ten zapłaci 28 zł, murzynka – 29, a jeżeli roladę kokosowo-czekoladową, to 30. Ciasto drożdżowe kruche zwykłe kosztuje 18 zł, a jeśli z owocami, to 20. Za tort czekoladowy na biszkopcie należy zapłacić 37 zł za 1 kg, a za taki sam, ale orzechowo-rumowy – 40 zł. 

Rządowa tarcza antyinflacyjna

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie