Czy nadal warto ogrzewać swoje mieszkanie?

Ewa Wieczorska, Bolix
Czy nadal warto ogrzewać swoje mieszkanie?Czy nadal warto ogrzewać swoje mieszkanie?
Czy nadal warto ogrzewać swoje mieszkanie?Czy nadal warto ogrzewać swoje mieszkanie? dariuszman / sxc.hu
Ostatnie miesiące nie opiewały w typowy, jak dla sezonu grzewczego, zimowy klimat. Czy fakt, że tego roku mrozy nie pojawiają się zbyt często, powinien pozwolić nam zapomnieć o ocieplaniu budynku, w którym mieszkamy?

Wiosenna aura staje się coraz bardziej odczuwalna. Mimo wszystko, kalendarz w dalszym ciągu wskazuje na zimę i trzeba pamiętać o zagrożeniach jakie niesie ze sobą ten czas. Kiedy ciepłe dni pojawią się na dobre, warto zastanowić się nad przygotowaniem swojego lokum do kolejnego sezonu grzewczego. Faktem jest, że ostatnie zimy są łagodne, ale nie oznacza to, że ocieplenie staje się bezużyteczne. Dbanie ogrzewania jest koniecznością, nawet mimo stopniowego wzrostu temperatur, który ma miejsce z roku, na rok.

Czytaj również: Jak odpowietrzyć grzejniki. Instrukcja

Wiosna, wiosna...

Dobrze wykonany system termoizolacyjny to źródło wymiernych korzyści. Gwarantuje on ekonomiczne zużycie energii grzewczej, której cena sukcesywnie wzrasta. Kiedy mamy do czynienia z dobrze ocieplonym domem, możemy pozwolić sobie na przykręcenie grzejnika, szczególnie kiedy termometry pokazują plusową temperaturę.

Finanse to nie wszystko

Zmniejszenie zużycia energii, a tym samym ograniczanie emisji gazów cieplarnianych, jest doskonałym aspektem czysto ekologicznym. Poza finansowe walory inwestycji w ocieplenie to jego funkcjonalność, przy różnych stanach pogody.

- Profesjonalne wykonany system termoizolacji naturalnie sprzyja poprawie i utrzymaniu właściwego klimatu wewnątrz budynku. To niezbędna izolacja termiczna w czasie mrozów, lecz również idealna ochrona przed letnimi upałami. - podkreśla Marek Zając z firmy Bolix.

Polecamy: Jak pomalować grzejniki, by wyglądały jak nowe

Warto również zwrócić uwagę na nieprzewidywalną pogodę, która zaskoczyć może również latem. Termoizolacja to integralna część każdego domu lub mieszkania. Chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, np. promieniami UV ale i uszkodzeniami mechanicznymi.

Z czego powinna być wykonana termoizolacja?

Przy podejmowaniu decyzji na temat realizacji prac ociepleniowych, trzeba wziąć pod uwagę, że ich skuteczność zależy przede wszystkim od wyboru wykonawców. Specjaliści mają nie tylko fach w ręku, ale i znają się na specyfikacji i przeznaczeniu produktów, które okażą się potrzebne.

To również cię zainteresuje: Wymiana grzejników i instalacji grzewczej w starej kamienicy. Wszystko co musisz wiedzieć

- Przy pracach termoizolacyjnych nie można zapominać o kompleksowym podejściu, które bezpośrednio wiąże się m.in. z precyzyjnym doborem wyrobów chemii budowlanej. Brak spójności działań opartych o wykorzystanie systemowych rozwiązań może doprowadzić do obniżenia wartości estetycznej lub nawet uszkodzenia elewacji. Zwracajmy też uwagę na wszystkie jej  elementy, które mogą wpływać na efekt ostateczny. Zapewnienie optymalnej termoizolacji domu zależy również od szczelności okien czy drzwi zewnętrznych. - przyznaje Marek Zając

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom