Bydgoszcz: pustostany w ADM

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Mieszkanie z zasobów ADM BydgoszczLokatorzy czasem muszą czekać latami na przydział mieszkania z ADM. 6-osobowa rodzina państwa Karmolińskich mieszkała w lokalu ADM na 40 metrach kwadratowych, z grzybem na ścianach. Dostała już przydział na inne lokum.
Mieszkanie z zasobów ADM BydgoszczLokatorzy czasem muszą czekać latami na przydział mieszkania z ADM. 6-osobowa rodzina państwa Karmolińskich mieszkała w lokalu ADM na 40 metrach kwadratowych, z grzybem na ścianach. Dostała już przydział na inne lokum. Andrzej Muszyński/archiwum "Pomorskiej"
Zarządca budynków należących do miasta podliczył i wyszło, że na terenie Bydgoszczy są aż 142 wolne lokale.

– Wśród tych 142 pustostanów mieszkalnych 11 jest wskazanych lub już przyjętych przez osoby uprawnione. Przyjęte tzn. wyraziły zgodę na przyjęcie danego lokum, ale czekają na zgodę prezydenta na zawarcie umowy najmu i dopełnienie formalności – tłumaczy Magdalena Marszałek, rzeczniczka ADM.

Dom do remontu

Następnych 131 pustostanów przeznaczonych jest do remontu. W niektórych prace remontowe już trwają, w innych miasto czeka na rozstrzygnięcie przetargu, a tym samym wyłonienie wykonawcy robót.

W zasobach ADM są też 72 lokale socjalne. – Z tego 34 są wskazane lub przyjęte przez osoby uprawnione i 38 czeka na remont – dodaje rzeczniczka.

Zrobią z nich lokale socjalne

Są także 103 mieszkania, które będą przekwalifikowane na lokale socjalne, czyli o niższym standardzie. Procedura jest już w toku.

Pustostany to często lokale duże – aż 51 z nich ma powierzchnię ponad 80 mkw. – Część będzie albo jest przeznaczona na sprzedaż na wolnym rynku – kontynuuje Marszałek. Relatywnie mało mieszkań ADM odzyskuje na osiedlu Leśnym i Błoniu. Miasto posiada niewiele lokali na Bartodziejach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom