Bydgoszcz: najmniej i najbardziej zaludnione rejony miasta

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Nowe bloki na GórzyskowiePomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa stawia bloki na Górzyskowie. To najdynamiczniej rozwijające się osiedle w mieście
Nowe bloki na GórzyskowiePomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa stawia bloki na Górzyskowie. To najdynamiczniej rozwijające się osiedle w mieście Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Najmniej liczne osiedle w Bydgoszczy to Rynkowo. Zameldowanych jest tam tylko 9 osób. A gdzie mieszka najwięcej bydgoszczan?

W Rynkowie w ciągu ostatnich 13 lat ubyło 21 mieszkańców – wynika z danych Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Inne miejsca w Bydgoszczy z małą liczbą mieszkańców

Nieco więcej, bo 12 mieszkańców, liczą Wypaleniska. W tym przypadku widać jednak... wzrost: w 1998 roku mieszkało na tym osiedlu 9 ludzi. Trzecie miejsce zajmuje Czersko Polskie z 38 mieszkańcami. Jeszcze w 1998 roku przebywało tu 120 osób.

Jakie bydgoskie osiedla są najliczniejsze?

To te, na których buduje się najwięcej bloków. Osowa Góra w omawianym okresie zwiększyła się o blisko 2 tysiące bydgoszczan i teraz na tym osiedlu mieszka 13,4 tysiąca osób. Wzrost zanotowało również Górzyskowo. Było 7 tysięcy ludzi. Teraz jest 7,7 tysiąca. Czyżkówko też się powiększa. W ciągu 13 lat przybyło ponad 700 mieszkańców i teraz osiedle zamieszkuje 7,7 tysiąca osób.

Rośnie, jak na drożdżach: Najdynamiczniej rozwijające się osiedle w mieście 

"Starym" dzielnicom miasta ubywa mieszkańców

W analogicznym okresie ze Śródmieścia wyprowadziło się 9,6 tysiąca ludzi. Teraz centrum miasta jest zamieszkane przez niespełna 21 tysięcy osób. Bartodzieje też mają mniej mieszkańców. Ubyło im 5,9 tysiąca osób. Obecnie mieszka tam 22,5 tysiąca bydgoszczan. Szwederowo zanotowało spadek w wysokości 4,7 tysiąca. Na osiedlu mieszka 30,2 tysiąca ludzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom