Bydgoszcz: chcesz nowe mieszkanie socjalne? Złóż wniosek

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Budynki socjalneBędzie 36 kawalerek z jednym pokojem i aneksem kuchennym, 26 mieszkań z dwoma pokojami (w tym jeden z aneksem ) i 10 z trzema pokojami (w tym jeden z aneksem).
Budynki socjalneBędzie 36 kawalerek z jednym pokojem i aneksem kuchennym, 26 mieszkań z dwoma pokojami (w tym jeden z aneksem ) i 10 z trzema pokojami (w tym jeden z aneksem). Andrzej Muszyński
1080 rodzin czeka na mieszkania socjalne w Bydgoszczy. Chętni mogą starać się o te w nowych blokach w Brdyujściu. Właśnie ruszył nabór wniosków.

Przy ul. Odrzańskiej powstaje miniosiedle.

Są to cztery bloki socjalne, dwukondygnacyjne, częściowo podpiwniczone – mówi Lucyna Kojder-Szweda, dyrektorka Wydziału Inwestycji Miasta w ratuszu.

Kontynuuje: – Trzy budynki są 2-klatkowe, a jeden - 3-klatkowy. Będą w sumie 72 mieszkania o powierzchni od 23,40 do 48,40 metrów kwadratowych.

Nie tylko dla kawalera

Będzie 36 kawalerek z jednym pokojem i aneksem kuchennym, 26 mieszkań z dwoma pokojami (w tym jeden z aneksem ) i 10 z trzema pokojami (w tym jeden z aneksem).

Teren wokół budynków też będzie zagospodarowany: pieszojezdnia z dojazdem od ul. Odrzańskiej, 72 miejsca postojowe, plac zabaw, tereny zielone.

To jedna z największych inwestycji mieszkaniowych Bydgoszczy

Pieniądze na jej realizację - 5,8 miliona złotych - pochodzą w całości z miejskiej kasy. Mieszkanie socjalne to lokal o niższym standardzie, ale w przypadku Odrzańskiej standard jest wysoki.

Przeprowadzka jesienią

– Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się tutaj prawdopodobnie we wrześniu – odpowiada pani dyrektor. Kto to będzie, jeszcze nie wiadomo. Wczoraj ruszył nabór wniosków o najem nowych lokali socjalnych w Brdyujściu.

Mogą się o nie starać rodziny, których nazwiska widnieją na liście oczekujących na lokum socjalne. To m.in. osoby znajdujące się na liście na podstawie prawomocnego wyroku sądu.

Szansę mają także bydgoszczanie już mieszkający w budynkach socjalnych, ale tych przeznaczonych do rozbiórki, którzy w ciągu ostatniego roku nie posiadali zaległości ani za czynsz, ani za media.

Na pewno nie dostaną ich lokatorzy, którzy dali się we znaki dotychczasowym zarządcom i administracji, bo dewastowali mieszkania, klatki, ławki przed domem.

Nie ma co ukrywać: mieszkania przy Odrzańskiej łatwo nie będzie dostać.

– Teraz w kolejce oczekujących na przydział lokalu socjalnego znajduje się 1080 osób – informuje Magdalena Marszałek, rzeczniczka Administracji Domów Miejskich.

Pobierz wniosek i złóż go w ADM

Starać się i tak warto. Dokumenty można już składać w siedzibie ADM przy ul. Gdańskiej 9 (pokój 101) w Śródmieściu. Druki należy pobrać ze strony internetowej ADM www.adm.com.pl, zakładka: Dla mieszkańców, rozwinięcie: Formularze do pobrania.

Nabór zakończy się 8 czerwca o godz. 15.00. 

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom