– Wysłaliśmy propozycje najmu tych lokali – mówi Andrzej Ostrowski, szef Zarządu Mienia Komunalnego. – Stopniowo będą załatwiane formalności i lokatorzy sukcesywnie mogą się wprowadzać.
Zakończyła się miejska inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Borsuczej
Powstały dwa bloki komunalne, w których jest 87 dwu- i trzypokojowych mieszkań. Urządzono w nich łazienki i aneksy kuchenne. Kilka lokali dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Budynki przeszły już odbiór techniczny i są gotowe na przyjęcie lokatorów. Ci mogą wprowadzać się tu, gdy tylko podpiszą z ZMK umowy najmu.
Zamieszkanie w nowych blokach zaproponowano m.in. osobom, które zajmują lokale w budynkach o tak złym stanie technicznym, że wymagają rozbiórki. Trafi tu także kilkanaście rodzin z lokali socjalnych, które pospłacały swoje długi i teraz solidnie regulują czynsz. A również kilkunastu oczekujących na zaległych listach do przydziału mieszkania od gminy.
Inwestycja przy ulicy Borsuczej kosztowała 10 mln złotych.
Planowane są kolejne inwestycje w bloki komunalne
Trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy kolejnych komunalnych budynków. Dwa zaplanowane są przy ulicy Klepackiej. W tym roku miasto chce zdobyć pozwolenie na ich budowę. Inwestycja ma ruszyć jednak dopiero w przyszłym roku.
Na zabudowanie czeka też osiem hektarów gminnego gruntu przy ulicy Bema. Jest tu miejsce na osiedle komunalne. W pierwszym etapie mają tam stanąć trzy bloki. Znajdzie się w nich ponad sto mieszkań. Ta inwestycja ma już pozwolenie na budowę.
Zobacz również zdjęcia: Bloki komunalne w dobrym standardzie
