Aż trudno uwierzyć, że to budynki mieszkalne

Edyta Hanszke
Projekt budynku mieszkalnegoKażdy z kulistych segmentów jest wielopoziomowym mieszkaniem z nowoczesnym rozwiązaniem stropu kulowego.
Projekt budynku mieszkalnegoKażdy z kulistych segmentów jest wielopoziomowym mieszkaniem z nowoczesnym rozwiązaniem stropu kulowego. archiwum organizatora konkursu
Zaprojektowali je uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu.

Organizatorem konkursu na projekt architektoniczny wielorodzinnego budynku mieszkalnego był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu. Patronat nad wydarzeniem objęła marka Braas. Uczestniczyli w nim uczniowie szkoły.

Ich zadaniem było zaprojektowanie wielorodzinnego budynku mieszkalnego zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami budowlanymi.

Jury konkursu brało pod uwagę zgodność projektu z wymogami technicznymi, oryginalność budynku, pomysłowość wykorzystania współczesnych technologii oraz to, jak budynek będzie wpisywał się
w proponowaną przestrzeń.

Zwycięski projekt autorstwa Marcina Pałęckiego, to konstrukcja oparta na stali oraz szkle refleksyjnym – przywodzi na myśl kiść winogron. Każdy z kulistych segmentów jest wielopoziomowym mieszkaniem z nowoczesnym rozwiązaniem stropu kulowego.

Zobacz również: Projekty domów z oknami bezramowymi

Finałowe prace uczniów były na bardzo wysokim poziomie. Wizjonerskie projekty okazały się ciekawymi rozwiązaniami zarówno w sferze konstrukcyjnej, jak i artystycznej.

– Choć dla zwykłego człowieka mogą wydawać się one abstrakcyjne, warto zaznaczyć, że wszystkie prace naszych uczniów są projektami możliwymi do zrealizowania w rzeczywistości – mówi architekt mgr inż. Jarosław Gawryś.

Warto przeczytać: Dom energooszczędny. Doświadczenia użytkownika

Wsparcie dla osób odpowiedzialnych za krajobraz naszych miast i wsi

– Nasza firma od lat realizuje misję, której celem jest merytoryczne wspieranie specjalistów związanych z branżą budowlaną. Tym bardziej nam miło, że jako firma z główną siedzibą w Opolu, mogliśmy zadziałać lokalnie i pomóc przy tak ciekawym projekcie opolskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – mówi Grzegorz Barycki, dyrektor marketingu firmy Monier Braas Sp. z o.o.

Braas będzie niebawem patronem kolejnego konkursu dla młodych architektów. Tym razem tematyka dotyczyć będzie projektów domów jednorodzinnych. 

Wyniki konkursu na projekt architektoniczny budynku mieszkalnego wielorodzinnego

  • I MIEJSCE – MARCIN PAŁĘCKI
  • II MIEJSCE – MAREK DOMALEWSKI i DAWID KĄTNY
  • III MIEJSCE – DAWID GORAJ
  • IV MIEJSCE – ŁUKASZ CICHON
  • V MIEJSCE – KRZYSZTOF MUC

3 wyróżnienia przyznał ZSTiO im. K. Gzowskiego w Opolu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom