W miejscu szpecącej ruiny powstanie estetyczny blok mieszkalny

Monika Nosowicz-Kaczorowska
Przebudowa hotelu na blok mieszkalnyTeren przy Hotelu Pielęgniarek jest uprzątnięty, trwa budowa szybu windy. Koniec prac – w przyłym roku.
Przebudowa hotelu na blok mieszkalnyTeren przy Hotelu Pielęgniarek jest uprzątnięty, trwa budowa szybu windy. Koniec prac – w przyłym roku. Monika Nosowicz-Kaczorowska
Dawny Hotel Pielęgniarek w Starachowicach zmieni się nie do poznania. Powstanie 70 lokali mieszkalnych, a na dachu taras do opalania. W budynku ma być darmowy internet

Ruszyła przebudowa dawnego Hotelu Pielęgniarek w Starachowicach. Do połowy przyszłego roku zamiast szpecącej ruiny na Bugaju powstanie estetyczny blok mieszkalny. Prace już się rozpoczęły.

– Późno, bo mieliśmy problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Konieczne okazało się kilkukrotne uzupełnianie dokumentów, ale w końcu się udało i mogliśmy zacząć remont – mówi Krzysztof Chaja, prezes spółki Perfopol, która w zeszłym roku kupiła od gminy Starachowice działkę i stojący na niej niszczejący budynek.

Prace budowlane ruszyły pełną parą

Na razie wygląd hotelu pielęgniarek niewiele się zmienił. Usunięte zostały stare okna, część balkonów została zamurowana, żeby powiększyć metraż mieszkania. Trwa remont dachu. Na budynku pozostanie stropodach, który jest już docieplony i uszczelniony. Wykonane zostaną też obróbki blacharskie. Jednocześnie budowany jest nowy szyb windy.

– W budynku jest szyb, ale za mały według obecnych przepisów budowlanych. Winda musi być na tyle duża, aby umożliwić transport chorego leżącego. Musieliśmy dobudować szyb od strony starego szpitala – mówi właściciel.

Pod koniec listopada budynek będzie wyglądał już inaczej. Niebawem obiekt ma zostać podłączony do wodociągu i do miejskiej sieci ciepłowniczej. Te etapy inwestycji są bardzo ważne, bo umożliwią prowadzenie prac wewnątrz budynku w czasie zimy. W listopadzie planowany jest montaż okien i drzwi.
Docelowo w dawnym hotelu pielęgniarek powstanie łącznie 70 mieszkań: od 22-metrowych kawalerek do 42-metrowych mieszkań dwupokojowych.

 

Tak Hotel Pielęgniarek ma wyglądać w połowie przyszłego roku.
Tak Hotel Pielęgniarek ma wyglądać w połowie przyszłego roku. fot. Envo

 

  

Przykładowa wizualizacja większego mieszkania zakłada, że powstanie salon, sypialnia, kuchnia, łazienka i hol – przedpokój. W zależności od osobistych preferencji pomieszczenia mogą być oddzielone od siebie drzwiami, ale można postawić też na otwartą przestrzeń. Na razie wewnątrz budynku trwa przebudowa ścian wewnętrznych i kucie otworów drzwiowych w żelbetonie, z którego zbudowano budynek. Prace przy przebudowie ścian wewnętrznych zakończyły się na najwyższym, piątym poziomie, który został już uprzątnięty.

Koniec prac wiosną

Właściciel przewiduje, że budynek może być gotowy w połowie przyszłego roku. Wnętrze będzie doprowadzone do stanu deweleporskiego. Budynek zostanie docieplony, otynkowany z zewnątrz, urządzone zostanie też jego otoczenie. Wymaga to jednak kolejnych uzgodnień, bo Perfopol kupił hotel pielęgniarek z niewielką działką.

– Mamy już podpisaną umowę z sąsiadującym z nami Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 na dzierżawę części ich terenu, kolejną część terenu chcemy wydzierżawić od szpitala. Łącznie do dyspozycji będziemy mieć 800 metrów kwadratowych terenu. Planujemy wykonać tam plac zabaw dla dzieci oraz kącik rekreacyjny. Jeden parking jest już gotowy, drugi powstanie, kiedy wiosną będziemy zagospodarowywać teren. Sądzę, że powstanie estetycznie wyglądający, funkcjonalny i energooszczędny budynek – mówi Krzysztof Chaja.

Inwestor podkreśla, że na każdym etapie przebudowy stawia na jakość. Budynek ma być dobrze wyizolowany akustycznie i termicznie, co wiąże się z użyciem dobrej jakości materia-łów budowlanych, na przykład okien o bardzo dużym współczynniku izolacyjności. Wybudowane mieszkania będą przeznaczone na sprzedaż. Cena metra kwadratowego powierzchni ma zaczynać się od 2,5 tysiąca złotych. Watro dodać, że w budynku ma być darmowy Internet, a cala działka z budynkiem będą znajdować się na terenie zamkniętym. – Zależy nam na tym, żeby ludziom dobrze się tam mieszkało – podkreśla właściciel.

Sprzedaż mieszkań ma ruszyć jeszcze w listopadzie

Krzysztof Chaja mówi, że ludzie już pytają o lokale.
– Obserwujemy zainteresowanie wśród osób młodych, szukających pierwszego własnego lokum, ale również wśród osób starszych zainteresowanych niewielkim, wygodnym mieszkaniem – dodaje.

Z myślą o wszystkich lokatorach, ale przede wszystkim tych starszych, właściciel planuje po wybudowaniu otworzyć w budynku gabinet lekarski z możliwością wykonywania zabiegów pielęgniarskich i fizjoterapeutycznych. W gabinecie mogliby pracować specjaliści zatrudnieni w Vita Centrum Zdrowia. Natomiast z myślą o młodych narodziła się interesująca koncepcja aby na dachu budynku powstał taras przeznaczony do opalania i wypoczynku oraz ogród zimowy z kącikiem zabaw dla dzieci. Fantastyczne wrażenia widokowe gwarantowane.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom