Te inwestycje zmienią Kielce! Trwa ich budowa (zdjęcia)

Marzena Smoręda
Galene House Prace przy budowie osiedla Galene House obejmują dwa etapy. Pierwszy zakończony będzie w IV kwartale 2014 roku, drugi w IV kwartale 2015 roku
Galene House Prace przy budowie osiedla Galene House obejmują dwa etapy. Pierwszy zakończony będzie w IV kwartale 2014 roku, drugi w IV kwartale 2015 roku Wizualizacja Corpores
W Kielcach trwa w tej chwili budowa kilkunastu budynków wielorodzinnych i osiedli mieszkaniowych. Niektóre inwestycje zakończone zostaną jeszcze w tym roku, ale prawdziwy wysyp nowych mieszkań będzie w przyszłym roku. Chętni na własne nowoczesne lokum w dobrej lokalizacji już zaklepują mieszkania.

Mimo dużej oferty mieszkań w Kielcach, deweloperzy i spółdzielnie mieszkaniowe wciąż rozpoczynają kolejne inwestycje. Sprawdziliśmy gdzie się teraz w Kielcach buduje.

Galene House przy Chęcińskiej

Galene House – nowoczesne, zamknięte i funkcjonalnie zaprojektowane osiedle złożone z pięciu budynków wielorodzinnych to inwestycja realizowana przy ulicy Chęcińskiej w Kielcach przez firmę deweloperską PPHU Corpores. Cztery budynki ułożone będą w kształcie litery „U" z dziedzińcem otwartym w kierunku południowo-wschodnim. Budynki będą miały od czterech do siedmiu kondygnacji. Łącznie w osiedlu powstaną 163 mieszkania o metrażu od 32 do 99 metrów kwadratowych oraz cztery lokale usługowe na parterze o powierzchni od 15 do 67 metrów kwadratowych.

Piąty budynek usytuowany będzie oddzielnie i będą w nim 15 lokali mieszkalnych o metrażach od 31 do 73 metrów kwadratowych i dwa lokale usługowe – od 64,3 do 110,9 metrów kwadratowych. W mieszkaniach będą loggie i balkony, a na ostatniej kondygnacji przestronne tarasy zielone z widokiem na Wzgórze Zamkowe i Rezerwat Przyrody Kadzielnię. W podziemiu zaprojektowano duży dwupoziomowy garaż i komórki lokatorskie. W budynkach będą cichobieżne windy obsługujące wszystkie kondygnacje od garażu podziemnego po ostatnie piętro. Dostępne też będą wózkownie.

Atutem osiedla jest bliskie sąsiedztwo malowniczych, atrakcyjnych terenów Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego, parku miejskiego, Skweru Harcerzy, dobra komunikacja ze wszystkimi częściami miasta, a także pełna infrastruktura miejska i usługowa, jak szkoły, przedszkola, przychodnie lekarskie, apteki czy sklepy. Inwestycja realizowana jest w dwóch etapach: I etap obejmujący budynki 1, 2 zakończony będzie w IV kwartale 2014 roku, II etap obejmujący budynki 3, 4, 5 – w IV kwartale 2015 roku.

Nowy Bocianek II etap

Nowy Bocianek to inwestycja realizowana przez kielecką spółkę Dorbud w rejonie ulicy Wyspiańskiego, w Kielcach. Trwa drugi etap powstawania osiedla, wkomponowanego w otaczający teren zarówno pod względem architektonicznym, jak i komunikacji wewnętrznej oraz aranżacji zieleni. W drugim etapie wybudowane zostaną trzy budynki, w których znajdą się mieszkania powierzchniach od 37 do 90 metrów kwadratowych. Każde z nich posiadać będzie duży balkon lub w przypadku mieszkań na parterze taras do wyłącznego użytku. Każdy z właścicieli mieszkań ma także możliwość zakupu stanowiska postojowego w garażu podziemnym lub zewnętrznego miejsca postojowego. Wszystkie budynki wyposażone są windy – od poziomu garaży do czwartego, ostatniego piętra.

Nabywców lokali w inwestycji na Nowym Bocianku przyciąga bardzo dobry projekt architektoniczny. Mają funkcjonalnie zaaranżowaną przestrzeń mieszkalną. Realizacja ich zostanie zakończona do 31 grudnia 2013 roku.

Widok Karczówka na Ślichowicach

Widok Karczówka to trzypiętrowy budynek wielorodzinny usytuowany na osiedlu Ślichowice, przy ulicy Szajnowicza-Iwanowa, z mieszkaniami o powierzchni od 36 do 77 metrów kwadratowych, realizowana przez KomplexBud. Każde mieszkanie posiadać będzie balkon o powierzchni od 4,2 do 9,9 metrów kwadratowych, z których roztacza się będzie widok na Karczówkę.

Mieszkania usytuowane na parterze budynku będą miały tarasy o powierzchni od 19,6 do 45,2 metrów kwadratowych. Z klatek schodowych będą zejścia do kondygnacji podziemnej, w której znajdować się będą komórki lokatorskie oraz parking. Pozostała miejsca postojowe znajdować się będą poza budynkiem. Dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańcom, teren zostanie ogrodzony i wyposażony w domofony.

Lokalizacja budynku zapewnia dostępność do komunikacji miejskiej, szkół, sklepów czy terenów zielonych. W pobliżu znajdują się galeria handlowa oraz nowoczesny żłobek i przedszkole. Inwestycja zakończona zostanie w październiku 2014 roku.

Nasz Barwinek

Trwa budowa nowego osiedla, składającego się z dwóch nowoczesnych budynków mieszkalnych Nasz Barwinek przy ulicy Starowapiennikowej, w południowo-wschodniej dzielnicy Kielc. Inwestorem osiedla jest kielecka spółka deweloperska HSD Chałupka&Becher. W tej chwili powstaje tu pierwszy z dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków mieszkalno-usługowych. W każdym z nich znajdzie się 138 mieszkań o powierzchni od 33 do 65 metrów kwadratowych i cztery lokale usługowe na parterze.

Osiedle będzie w całości ogrodzone. Do dyspozycji mieszkańców powstającego budynku będą 102 miejsca parkingowe w podziemnej kondygnacji i miejsca dla aut na placu wokół budynku. Całość terenu będzie ogrodzona. W budynku zaprojektowano wygodne, słoneczne i funkcjonalne mieszkania z hybrydową wentylacją. Prace budowlane zakończone zostaną według planów na koniec czerwca 2015 roku.

Nowy Baranówek II

W zrealizowanym już przez Unimax drugim etapie osiedla Nowy Baranówek w Kielcach przy ulicy Kwarcianej, nieopodal Stadionu Leśnego, powstanie około 60 lokali mieszkalnych. Atutem tej inwestycji jest nowoczesna architektura i bardzo dobra lokalizacja oraz niestandardowa wysokość mieszkań, okna od samej podłogi, także w łazienkach, balkony ze szklanymi balustradami, miejsca parkingowe pod budynkiem. Poza tym kompleks mieszkaniowy powstaje w pięknym otoczeniu zieleni. Obiekt zostanie oddany do użytku na koniec 2014 roku.

Ulica Złota, Centrum Kielc

Najnowszą inwestycją firmy HSD Inwestycje jest budynek w centrum Kielc, przy ulicy Złotej. Będzie miał cztery kondygnacje. Zaprojektowano w nim mieszkania jednopokojowe z kuchnią o powierzchni od 31 metrów kwadratowych, a także większe lokale 2- i 3-pokojowe z aneksem kuchennym i przestronnym tarasem, o powierzchni od 40 do 65 metrów kwadratowych.

Projekt architektoniczny budynku przygotowany został w ten sposób, że jednym z najciekawszych elementów jest jego elewacja. Pomyślana ona została w bardzo ciekawy sposób, taki, jakiego w mieście dotychczas nie ma. Jest bardzo prosta, bez wystających elementów, ale urzekać ma w swej prostocie poziomą kompozycją ceramicznych kafli, którymi ma zostać obłożona, i oknami o różnej szerokości, od sufitu do podłogi. Kafle o urozmaiconej fakturze i odcieniach, od piaskowych po szary brąz, i fakturze od prawie gładkiej do ryflowanej, czyli z rowkami, mają dać niezwykły efekt rozedrgania elewacji i tym samym uatrakcyjnienia bryły.

Budynek i jego lokalizacja ma same zalety. Będzie w centrum, ale nie dochodzić tu będzie wielkomiejski gwar. Przebudowany węzeł Żelazna stworzy wygodny układ komunikacyjny. Stworzy też nową jakość w śródmieściu i w tej okolicy, gdzie dominuje stara zabudowa ze wczesnych lat powojennych i monotonna późniejsza architektura kamienic. Mieszkania zaprojektowane są dla amatorów wyższego standardu. Powstający budynek jest tak naprawdę połową inwestycji, która zaplanowana została w tym miejscu. Ma kształt litery L. Po dobudowaniu w przyszłości budynku o kształcie litery I, utworzy całość w kształcie litery U. Balkony w budynku zaprojektowane zostały od podwórza. Przy ulicy Złotej na parterze budynku będzie miejsce dla lokali nieuciążliwych usługowych. Planowane zakończenie inwestycji to pierwszy kwartał 2015 roku.

Osiedle Leszczyńska

Osiedle Leszczyńska w Kielcach to inwestycja radomskiej spółki Leszczyńska-Arkada Development, która powstaje na obszarze 20 tysięcy metrów kwadratowych i będzie składać się docelowo z 5-6 budynków wielorodzinnych z garażami pod-ziemnymi i windami na każdej klatce. W pierwszej kolejności powstanie budynek zlokalizowany od strony ulicy Leszczyńskiej, który będzie posiadał 69 mieszkań o zróżnicowanej po-wierzchni od 29 do 77 metrów kwadratowych z możliwością ich połączenia. Planowany termin zakończenia pierwszego etapu to wrzesień 2014 roku.

Osiedle Jeleniowska

Budynek Jeleniowska, realizowany przez kielecką spółkę deweloperską Becher usytuowany będzie w sąsiedztwie zalewu w Kielcach. Zaprojektowano w nim 70 mieszkań o powierzchni od 30 do 70 metrów kwadratowych oraz kilka ponad stumetrowych apartamentów z tarasami na ostatniej kondygnacji. Wszystkie lokale będą posiadały duży balkon z ekspozycją południową lub zachodnią. Elewacja utrzymana będzie w modernistycznej, konsekwentnej architekturze w kolorze bieli z elementami brązowych okładzin HPL. W podziemiu zaplanowano garaż z 74 stanowiskami postojowymi. Planowany termin za-kończenia inwestycji to lipiec 2015 roku.

Osiedle Parkowe przy Chęcińskiej

Spółka deweloperska Nieruchomości Budowa Ryszard Grzyb i Jolanta Orlińska-Wadiak buduje w Kielcach przy ulicy Chęcińskiej w miejscu dawnego Instytutu Chemii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego osiedle Parkowe - jedenastokondygnacyjny obiekt z mieszkaniami o powierzchni od 33 do 86 metrów kwadratowych. Budynek ma być gotowy w lipcu 2014 roku.

Osiedle Raciborskiego na Ślichowicach

Inwestycja spółki Condite Development powstaje u zbiegu ulic Raciborskiego i Kaznowskiego w Kielcach. W trzypiętrowym budynku znajdą się 34 mieszkania o powierzchni od 25 do 69 metrów kwadratowych. Budynek będzie wyposażony w dwie windy, a teren inwestycji zostanie zagospodarowany zielenią ogrodową i elementami małej architektury. Termin zakończenia inwestycji to jesień 2013 roku.

Triasowe Wzgórze na Ślichowicach

Triasowe Wzgórze to trzypiętrowy budynek z 44 lokalami mieszkalnymi o powierzchni 25 do 62 metrów kwadratowych i miejscami postojowymi w podziemnym garażu, który buduje kielecka spółka Ekoinvest w Kielcach w osiedlu Ślichowice.

W każdej z klatek schodowych znajdować się będzie winda cichobieżna z poziomu garażu. Teren wokół budynku będzie ogrodzony, brama wjazdowa sterowana zdalnie, domofon. Triasowe Wzgórze położone jest na pograniczu rezerwatu przyrody Ślichowice. Inwestor zapewnia wyskoki standard wykończenia i gwarantuje duży komfort przyszłym mieszkańcom za rozsądną cenę. W pobliżu budynku znajdują się sklepy, szkoły i pełna infrastruktura. Termin zakończenia realizacji to pierwszy kwartał 2014 roku.

Wspólna 1 w Centrum Kielc

Budynek, którego inwestorem jest firma Gierada Inwestycje powstaje w Kielcach przy ulicy Wspólnej 1. Będzie miał pięć i pół kondygnacji. Elewacja zostanie wykonana prawdopodobnie z grafitowej blachy tytanowo-cynkowej, a rozświetlą ją balu-strady balkonów wykonane z kolorowego szkła. Front parteru pokryje jasny piaskowiec i drewno. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano lokale usługowe, pozostałe zajmą mieszkania lub biura o powierzchni 55 lub 88 metrów kwadratowych. Na ostatniej kondygnacji znajdował się będzie ponad 100-metrowy penthouse. Inwestor planuje zakończenie prac budowlanych na koniec 2014 roku.

Złota Jesień na Ślichowicach

Gmina Kielce buduje przy ulicy Kazimierza Wielkiego w osiedlu Ślichowice budynek wielorodzinny z lokalem do pracy administracyjnej, trzykondygnacyjny, niepodpiwniczony o łącznej powierzchni użytkowej 759 metrów kwadratowych. W pierwszym etapie powstaje blok, w którym znajdą się 23 jednopokojowe mieszkania. Elewacja zostanie wykonana w formie tynku mineralnego cienkowarstwowego malowanego farbami silikonowymi w trzech kolorach: jasny szary, grafitowy i brązowy. Całość terenu zostanie zagospodarowana miedzy innymi zjazdem i drogą dojazdową, chodnikami, schodami, parkingiem, elementami małej architektury oraz zielenią.

Osiedle Seminaryjska

Spółdzielnia Mieszkaniowo-Budowlana Czarnockiego bu-duje przy ulicy Seminaryjskiej w Kielcach ośmiopiętrowy budynek, w którym zaprojektowano 103 mieszkania o powierzchni od 34 do 75 metrów kwadratowych oraz garaż podziemny. Ma być gotowy w październiku 2014 roku.

Osiedle Daszyńksiego

Spółdzielnia Mieszkaniowa Wichrowe Wzgórze buduje w Kielcach budynek wielorodzinny zaprojektowany w technologii tradycyjnej. Będzie miał pięć klatek schodowych. W kondygnacji podziemnej zaprojektowano garaż podziemny na 31 stanowisk postojowych, wózkarnie, komórki lokatorskie, pomieszczenia porządkowe, węzeł cieplny. Zrealizowany zostanie do czerwca 2014 roku.

Osiedle Klonowa

Spółka Marszałek Inwestycje rozpoczął w Kielcach przy ulicy Klonowej budowę domu wielorodzinnego. Zrealizowany będzie do końca 2014 roku. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom