Umiar jest najważniejszy. Kilka szlachetnych dodatków będzie wystarczająco dobrze widać na nieprzeładowanym meblami i wzorami tle. Styl glamour tworzą eleganckie i awangardowe detale. Kryształowe uchwyty do mebli, dizajnerskie lampy czy wysokie listwy przypodłogowe dodają wnętrzom przepychu i blasku.
Meble – stylizowane na fotele „ludwiki" z przełomu XVII i XVIII wieku. Z rzeźbieniami, giętymi nogami, tapicerowane wytwornymi materiałami czy np. białą skórą. W stonowanych kolorach albo wręcz przeciwnie, awangardowe i odważne: w różu, żółci czy soczystej zieleni. Z drewna albo z przeźroczystego barwionego plastiku. Meble formą mają przenieść nas kilka stuleci wstecz, natomiast ze współczesnością łączą je nowoczesne materiały i kolor.
Akcesoria – błyszczące kryształki, szkiełka i koraliki, z których zrobione są żyrandole, uchwyty mebli, ozdobiona zastawa stołowa i świeczniki. Złote i srebrne ramki, tace, klamki. Zdobienia, kolor albo fantazyjne kształty mają przykuwać uwagę do każdej rzeczy w mieszkaniu, dlatego dekoracyjne akcesoria stosuj z umiarem.
Tkaniny – welur, jedwab, satyna, materiały przetykane złotą lub srebrną nicią. Wyszywane w roślinne wzory lub z ułożonych na przemian połyskujących i matowych pasów. Stworzysz nimi we wnętrzu atmosferę luksusu i przepychu.
Kolory – mocne, dominujące: czerń, fiolet, gorzka czekolada, intensywne: róż albo żółty i eleganckie: srebro, złoto, biel, ecru i szarości. Ciemne wnętrza ożywią srebrzyste lub kolorowe dodatki, natomiast na subtelnym tle bardzo glamour będzie wyglądać fiolet lub czerń.
Zobacz również: Kolor fioletowy symbolem władzy i luksusu
Materiały wykończeniowe – marmur lub jego imitacja, gres szkliwiony (połysk), tapety z wytłaczanym albo welurowym, barokowym wzorem. Lśniące forniry. Lustra także w roli frontów mebli albo kładzione na całą ścianę. Dekoracyjne listwy przysufitowe albo wieńczące kafle w salonie kąpielowym.
Tapety najlepiej kłaść na jednej ścianie, jeśli decydujesz się na oklejenie nimi całego pomieszczenia, zrób to od wysokości 120 cm nad podłogą. Wówczas ścianę poniżej tapety można ozdobić panelami.
Warto przeczytać: Jak poprawnie wykonać tapetowanie: czynności podstawowe
Dodatki – w błysku, srebrze, złocie albo w neonowych kolorach. Toczone nogi mebli i fantazyjne podstawy lamp: z metalu albo dmuchanego szkła. Sznurkowe zasłony, tzw. makarony oraz biżuteryjne klamry do zasłon. Mieszkanie może urzekać pałacową elegancją także w łazience, jeśli wybierzesz do niej kafelki mieniące się misternym wzorem lub wannę na lwich nogach. Wprowadź jak najwięcej połyskujących i migotliwych materiałów i tworzyw, a twoje mieszkanie stanie się pełne magii, czaru i blasku - będzie glam!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polecane oferty
kup teraz

NOWODVORSKI - LAMPA STOŁOWA MONO GU10 - CZARNY - 7706
Wymiary:Wysokość: 40cmSzerokość: 22cm x 14cmGwint/…
kup teraz

Zuma Line Lampa stołowa REA biało-złota RLT93163-1GW (RLT931631GW)
Źródło światła: 1 x 60W Rodzaj trzonka: E27 Wysoko…
kup teraz

Kaspa Coco 41092102
Nowoczesna lampa stołowa COCO 41092102 abażurowa d…
kup teraz

Elstead Lampa stołowa Holmes QZ-HOLMES-TL
Pojedyncza lampa stołowa Elstead Quoizel Holmes z …
Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA