Ranking kredytów hipotecznych - marzec 2023. Te banki oferują najtańsze kredyty. Sprawdź, ile wynoszą raty i RRSO

Łukasz Grochulski
GettyImages
Niska rata, wysoka maksymalna wartość finansowania i brak prowizji – to tylko niektóre z czynników decydujących o atrakcyjności kredytu hipotecznego w danej instytucji finansowej. Sfinansowanie remontu, zakupu lub budowy własnych czterech kątów to poważna decyzja. Dlatego też warto wiedzieć, które banki oferują najlepsze warunki. Oto wyniki marcowego rankingu kredytów hipotecznych. Kto znalazł się na podium?

Kredyty hipoteczne 2023 – na które warto zwrócić uwagę w marcu?

Kredyt hipoteczny jest jednym ze sposobów na sfinansowanie zakupu mieszkania lub domu. Dodatkowo może być wykorzystany do budowy, remontu, modernizacji lokalu czy budynku, a także nabycia działki budowlanej. Kredyty hipoteczne charakteryzują się przede wszystkim wysoką maksymalną wartość finansowania oraz długim okres kredytowania, który może wynosić nawet kilkadziesiąt lat.

W przypadku tego rodzaju zobowiązań ostateczne warunki, takie jak np. RRSO czy prowizja mogą zależeć od wielu czynników. Znaczenie ma nie tylko wysokość dochodów oraz ich źródło, ale także wartość nieruchomości, historia kredytowa wnioskodawcy, wysokość wkładu własnego czy nawet wiek i liczba kredytobiorców. Pomimo tego przed wyborem konkretnej oferty warto je najpierw porównać i sprawdzić szacunkową wysokość raty. Dzięki temu możemy łatwiej zdecydować, w którym banku warto starać się o kredyt hipoteczny. W poniższej tabeli znajduje się aktualne zestawienie najtańszych kredytów hipotecznych w marcu 2023 roku dla finansowania na kwotę 350 tys. zł i okres 25 lat.

Ranking kredytów hipotecznych – marzec 2023

Kredyt Hipoteczny Idę na swoje w ING

Trzecie miejsce w rankingu kredytów hipotecznych na marzec 2023 zajmuje ING Bank Śląski z ofertą kredytu hipotecznego w promocji bez prowizji i RRSO na poziomie 9,41%. Wnioskując o finansowanie możemy otrzymać od 70 000 do nawet 4 000 000 zł, gdzie maksymalny okres kredytowania to aż 35 lat.

Warto wspomnieć, że wcześniejsza spłata i nadpłata zobowiązania nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Aby móc ubiegać się o kredyt hipoteczny w ING, konieczne będzie posiadanie wkładu własnego w wysokości min. 20% wartości nieruchomości. Co ważne, istnieje możliwość otrzymania decyzji bez wychodzenia z domu. Wystarczy skontaktować się z jednym ze specjalistów banku, a następnie wypełnić wniosek. W przypadku przyznania kredytu konieczne będzie podpisanie umowy w placówce ING.

PKO BP – kredyt hipoteczny Własny kąt

Srebrny medal w najnowszym zestawieniu zajmuje PKO BP z kredytem hipotecznym Własny kąt. Wysoka pozycja wynika m.in. z prowizji 0%, braku ograniczeń związanych z maksymalną kwotą finansowania i atrakcyjnego RRSO na poziomie 9,78%.

Okres kredytowania w PKO BP może wynosić nawet 35 lat. Dodatkowe korzyści obejmują także możliwość przeznaczenia 25% kwoty kredytu na dowolny cel, wybór między oprocentowaniem stałym lub zmiennym przez pierwsze 5 lat czy wymagany wkład własny na poziomie tylko 10% wartości nieruchomości. Co ciekawe, PKO BP obniża marżę finansowania w przypadku, gdy dana nieruchomość ma lub będzie posiadać rozwiązania pozwalające zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne, np. takie jak pompa ciepła czy moduły fotowoltaiczne.

Bank Millennium – najlepszy kredyt hipoteczny w marcu 2023

Zwycięzcą marcowego rankingu kredytów hipotecznych zostaje Bank Millennium, który oferuje najlepsze warunki finansowania, takie jak np. 0% prowizji, niskie RRSO w wysokości 9,50% czy oprocentowanie na poziomie jedynie 8%. Dodatkowo instytucja umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych, a minimalny wymagany wkład własny to tylko 10%.

Kredyt hipoteczny w Millennium można przeznaczyć na zakup domu lub mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym, budowę lub rozbudowę domu, a także remont i refinansowanie istniejącego zobowiązania. Co więcej, bank obniży marżę o 0,5% przy spełnieniu dwóch warunków. Pierwszy wymaga posiadania konta osobistego w Millennium, na które co miesiąc wpływa wynagrodzenie lub dochód netto. Aby spełnić drugi warunek, należy korzystać z karty debetowej do rachunku i wykonywać za jej pomocą transakcje na kwotę min. 500 miesięcznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom