Pośrednik - zło konieczne, czy rozsądny wybór

Ewa Wieczorska
Sprzedaż domu - Polacy wybierają pomoc pośrednikaPośrednik - zło konieczne, czy rozsądny wybór
Sprzedaż domu - Polacy wybierają pomoc pośrednikaPośrednik - zło konieczne, czy rozsądny wybór Metrohouse
Argumentem przeciwko korzystaniu z usług pośredników, który zdaje się być przeważający, jest wysokość prowizji, którą sprzedający wolałby zatrzymać dla siebie. Jednocześnie nie dostrzega on oszczędności jakie zawarte są w tej kwocie, w tym czasu.

Sprzedaż lokum z pośrednikiem postrzegana jest przez niektórych jako zło... niekonieczne. Wśród Polaków maleje jednak grupa, która uważa, iż nie ma sensu płacić za wszystkie czynności, które mogą wykonywać samodzielnie i nie potrzebują do tego żadnych uprawnień. Dostrzegają za to wyższe profity, które płyną z współpracy z osobą pośredniczącą w sprzedaży swojego mieszkania. 

PrzeczytajPośrednik pomoże Ci uniknąć oszustów 

Skorzystać z usług pośrednika nieruchomości, czy nie?

Dzięki oszczędności czasu, którą przy pomocy pośrednika zyskuje sprzedający, nie musi on martwić się o to, czy jego ogłoszenie jest promowane i aktualizowane. Warto skupić się również na pełnej pomocy w kwestii prawnej obsługi transakcji sprzedażowej, którą zapewnia osoba pomocna przy sprzedaży naszego lokum. Pośrednik pomaga także przy określeniu ceny ofertowej dla nieruchomości oraz posiada znacznie szerszą bazę klientów niż tę, do której zdołał dotrzeć właściciel nieruchomości. Kluczowym argumentem jest wiedza na temat rynku nieruchomości, którą posiadają pośrednicy, oczywiście Ci, którzy są wykwalifikowani i pracują z pełną pasją i profesjonalizmem. Często takie osoby pomagają też w dopasowaniu ceny do strony popytowej w ten sposób, by sprzedający mógł otrzymać jak najwięcej, a transakcja doszła do skutku. 

Zobacz: Ogłoszenia – mieszkania na sprzedaż

Tym, którzy w dalszym ciągu są nastawieni sceptycznie do pomocy pośrednika nieruchomości, poleca się sprawdzenie, ile internetowych ofert jest zgłoszonych i aktualizowanych przez prywatne osoby. Internet jest w ostatnich czasach jednym z najpopularniejszych narzędzi w tego typu sprawach. To własnie w jego kierunku zgłaszają się, w pierwszej kolejności, sprzedający, kupujący, ale i pośrednicy.

Część mieszkań na sprzedaż oferowana jest jednocześnie przez kilka agencji. Właściciele nieruchomości naprawdę rzadko sprzedają je sami. Część z nich zgłasza się do biura pośrednictwa nieruchomości od razu po podjęciu decyzji o sprzedaży, ale są i tacy, którzy decydują się na ten krok dopiero gdy ich samodzielne próby znalezienia nabywcy nie dają spodziewanych rezultatów.

Polecamy: Ogłoszenia – domy na sprzedaż

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom