Od blendera do perlatora, czyli niezwykłe kuchenne gadżety

Ewa Wieczorska, Fair Play PR
Model nowoczesnego kranu kuchennego - perlatorOd blendera do perlatora, czyli niezwykłe kuchenne gadżety
Model nowoczesnego kranu kuchennego - perlatorOd blendera do perlatora, czyli niezwykłe kuchenne gadżety Oras
W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są nowoczesne, elektroniczne, a przede wszystkim funkcjonalne gadżety. Wstąpiły także do kuchni.

Wielu z nas korzysta ze zmywarek, kuchenek, blenderów, czy też automatycznych funkcji wyłączania piekarnika. Tak odpowiednio zaprojektowana armatura kuchenna może zapewnić łatwą, codzienną pracę.

Zobacz również: Nowoczesne projektory filmowe. Zobacz jak urozmaicić wnętrze domu 

Kuchenni pomocnicy

**Prócz urządzeń codziennego użytku, w propozycjach akcesoriów kuchennych pojawiły się m.in. elektroniczne wyświetlacze temperatury wody, wyciągane wylewki, dodatkowe szczotki lub inteligentne sterowanie wodą.

Jedną z nowinek na rynku kuchennym są baterie kuchenne, których celem jest sterowanie wodą za pomocą elektronicznego czujnika. Dzięki niemu możliwa jest duża oszczędność wody. W zwykłym kranie, zanim strumień i temperatura zostaną ustawione, zużyć można nawet 2-3 razy wody więcej.

- Kran, w którym strumień wody uruchamiany poprzez przysunięcia dłoni jest bardzo wygodny szczególnie w kuchni. Możemy opłukać zabrudzone ręce nie dotykając i nie brudząc baterii. – wyjaśnia Artur Markiewicz, dyrektor ds. sprzedaży w Oras.

Warto wiedzieć: Jakie zapachy wybierać dla zdrowia i dobrego samopoczucia

Kolejną przydatną rzeczą w kuchni może okazać się perlator - napowietrza strumień wody. Dzięki niemu, mały strumień wody wydaje się większy, a to wszystko dzięki pojawiającym się bąbelkom powietrza. Wszystko to wpływa na ograniczenie zużycia wody. Jak powinien wyglądać perlator?

- Powinien wyglądać jak plastikowa nakładka z sitkiem. Raczej należy unikać perlatorów, które wyglądem przypominają metalową siateczkę – są nietrwałe, rdzewieją i trudno je wyczyścić. – podpowiada Artur Markiewicz.

Również wyciągane wylewki rozwiążą wiele problemów. Urządzenie to sprawdza się przy opłukiwaniu i napełnianiu dużych naczyń, czy też mycia warzyw i owoców, bowiem wylewka często bywa wyposażona w możliwość przełączenia strumienia na prysznic.

Oszczędność wody wpływa na jakość życia

Warto szukać kranów, które swym działaniem pozwolą na znaczne oszczędzanie wody w kuchni. Powszechnym staje się stosowanie eko blokady. W momencie uruchomienia kranu, woda płynie mniejszym, a przede wszystkim ekologicznym strumieniem. Takie rozwiązanie sprawdza się przy myciu dłoni, naczyń oraz różnych produktów. Natomiast kiedy trzeba np. umyć dużą patelnię, ogranicznik da się łatwo odblokować.

Polecamy: Nawilżacze powietrza – funkcje tych urządzeń i gdzie się przydadzą

By zapewnić łatwe gotowanie i dbanie o czystość kuchni, niektórzy producenci wprowadzili do sprzedaży modele kranu kuchennego wyposażonego w szczoteczkę, która posiada własne zasilanie wody. Podłączona jest poprzez elastyczny wąż.

Odpowiedni design to podstawa

Specjaliści przypominają o doborze odpowiedniego kształtu kranu, bowiem odpowiedni styl baterii pozwoli na utrzymanie jej w czystości. Liczy się opływowa forma, lekko pochylona wylewka i uchwyt.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nakarm psiaka, zgarnij kwiatka: Rozmowa Adrianem Meyerem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom