Mniejsze rachunki za śmieci. Czas złożyć deklarację

GDP
Mniejsze rachunki za śmieci w 2013 roku. Czas złożyć deklaracjęMniejsze rachunki za śmieci. Czas złożyć deklarację
Mniejsze rachunki za śmieci w 2013 roku. Czas złożyć deklaracjęMniejsze rachunki za śmieci. Czas złożyć deklarację
Od 2 do 15 stycznia znów będziemy musieli poświęcić trochę czasu naszym śmieciom. W zamian zapłacimy mniejsze rachunki.

Te dwa tygodnie to czas na składanie deklaracji. Podobnych do tych, które składaliśmy pół roku temu, gdy rewolucja śmieciowa wchodziła w życie. Deklaracje muszą wypełnić wszyscy: właściciele nieruchomości jednolokalowych i zarządcy wielolokalowych. Nową deklarację można złożyć na kilka sposobów: – pocztą na adres: Urząd Miasta Szczecin, Plac Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin z dopiskiem: "DOP-1" lub "DOP-2".

Pierwszą składają właściciele domów jednorodzinnych, a drugą zarządcy nieruchomości wielolokalowych Deklarację można wydrukować ze strony eurzad.szczecin.pl – osobiście.

Od 2 stycznia w godzinach od 7.30 do 17.00 będą czynne specjalne stanowiska w urzędzie miejskim: w holu filharmonii (8 stanowisk). Deklaracje będą przyjmowane także w filii urzędu na prawobrzeżu przy ul. Rydla w godz. 8 16. – elektronicznie. Można to zrobić przez stronę eurzad.szczecin.pl i podpisanie jej z wykorzystaniem Certyfikatu Kwalifikowanego lub profilu zaufanego E– PUAP (kto go nie posiada będzie mógł w internecie wypełnić deklarację, a potem wydrukować i wysłać lub zanieść do urzędu). Aplikacja ma ruszyć na początku stycznia.

Czynna jest też infolinia: 91 435 11 98, 91 435 11 99.

Można też pisać na adres: gospodarkaodpadami@ um.szczecin.pl

– Dopiero po złożeniu opłata na rachunek urzędu miasta może być wnoszona w niższej wysokości – mówi Tomasz Klek z magistratu.

Pierwszy termin wnoszenia opłat upływa 17 lutego (opłata za styczeń i luty). W deklaracji trzeba będzie podać dane o nieruchomości (księga wieczysta, numer działki) oraz zadeklarować czy decydujemy się na segregację odpadów. Od stycznia właściciel domu jednorodzinnego, który zadeklaruje segregację zapłaci 50 zł/miesięcznie (teraz 57 zł), a w zabudowie wielorodzinnej 4 zł/metr sześcienny zużytej wody (obecnie 4,35 zł).

Warto wiedzieć: Jak uporać się z segregowaniem odpadów w domu

Mniej zapłacą też ci, którzy nie chcą segregować odpadów: w domach jednorodzinnych 80 zł/miesięcznie (obecnie 85 zł), a w wielorodzinnych (5 zł zamiast 5,55 zł/metr sześcienny zużytej wody). Na jeszcze większe obniżki mają szanse single lub pary, które w domach jednorodzinnych zużywają średnio nie więcej niż 4 metry sześcienne wody miesięcznie. Zamiast ryczałtu będą mogli wyliczyć opłatę według metody opartej na ilości zużytej wody. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom