Dom to miejsce, z którym łączy nas szczególna więź. Dlatego często trudno jest nam się z niego wyprowadzić. Obok walorów historycznych pojawia się oczywiście pragmatyzm. Stare budownictwo jest nie tylko mało estetyczne, ale również mało funkcjonalne.
Źródło: Agencja TVN/x-news
Wady i zalety remontu starego domu
Zaletą remontu starego domu jest to, że nie musimy wydawać pieniędzy na kupno działki pod zabudowę. Dzięki temu w zaoszczędzimy minimum kilkadziesiąt tysięcy złotych. Natomiast największą wadą generalnego remontu jest koszt takiej inwestycji. To kwota prawie o 30 proc. wyższa, niż wybudowanie nowego domu od podstaw.
Warto wiedzieć: Jak pozbyć się odpadów i gruzu po remoncie domu
Remont starych domów z okresu PRL-u
Coraz bardziej popularne jest remontowanie starych domów z czasów PRL-u, czyli tzw. kostek. Przy zachowaniu pierwotnego kształtu budynku, odświeżeniu elewacji i wnętrza, można otrzymać niewiarygodny efekt. Drewno na zewnętrznych ścianach w połączeniu z szarością sprawia, że budynek wygląda bardziej naturalnie.
Stare budownictwo cechuje się brakiem przestrzeni. Każde pomieszczenie było oddzielone od siebie ścianą. By stworzyć powierzchnię open space wystarczyło wyburzyć niektóre ścianki.
Remont starego mieszkania
Generalny remont starego mieszkania jest częściej spotykany, niż przebudowa domu. Ze względów ekonomicznych jest również bardziej opłacalny, ponieważ za kwotę wydaną na remont nie kupi się mieszkania, nawet na rynku wtórnym.
Radzimy również: Jak i na czym można oszczędzać przy budowie domu
Sonda: Czy wiek emerytalny powinien zostać podwyższony?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?