Mieszkania na sprzedaż – najdroższe ogłoszenia w Polsce

redakcja.regiodom
Znaczna część ofert najdroższych mieszkań na sprzedaż w Polsce (w naszych realiach to lokale kosztujące od 1 miliona złotych) to nieruchomości znajdujące się w Warszawie. Jednak luksusowe mieszkania oferowane są w wielu miastach, np: w Krakowie, Gdańsku czy Wrocławiu.

Wiele z najdroższych mieszkań znaleźć można na słynnej Luxury Realty Map, którą publikuje firma Sotheby's. Tak jest choćby z najdroższym mieszkaniem w Polsce (ceny i oferty pochodzą z serwisu Gratka.pl) mieszczącym się w Sopocie przy ul. J. J. Haffnera. To dwupoziomowy apartament o powierzchni niemal 700 mkw., z prywatnym ogrodem i własną windą, w którym pomieszczenia mają wysokość 4 metrów, co dodatkowo potęguję wrażenie ogromnej przestrzeni. Cena to, bagatela – 23 miliony złotych.

Tuż za sopocką nieruchomością plasuje się gdyński penthouse z rozległym widokiem na Zatokę Gdańską o powierzchni 381 mkw. – zajmuje całe, ostatnią, mieszkalną kondygnację 21-piętrowego budynku przy ul. Hryniewiskiego. Apartament kosztuje 16 milionów złotych.

Dopiero na trzecim miejscu znalazła się Warszawa. To nowe mieszkanie na Białołęce, gdzie za 3 pokoje o powierzchni 64 mkw. zapłacić trzeba 14 mln 564 tysiące złotych. Z kolei za 12,5 mln zł nabyć można w Warszawie (ul. Czerniowiecka) apartament o powierzchni 336 mkw. zlokalizowany na ostatnim, czwartym piętrze eleganckiego apartamentowca. Tyle samo kosztuje luksusowy, dwupoziomowy apartament z basenem i tarasem o powierzchni 300 mkw., usytuowany na ósmym i dziewiątym piętrze budynku przy ulicy Siennej.

Najdroższe mieszkania - kilka tysięcy ofert w Polsce

W całej Polsce mieszkań kosztujących powyżej 4 milionów złotych jest wystawionych na sprzedaż ponad 260. Tych kosztujących milion złotych i więcej, a więc spełniających podstawowe, cenowe kryterium sektora premium jest ponad 6 500. Część z nich to nowe inwestycje w atrakcyjnych i modnych lokalizacjach, często kupowane są już na etapie projektu lub najdalej wczesnej fazy budowy.

Najdroższe mieszkania na rynku wtórnym oferowane są zwykle w ścisłym, zabytkowym centrum miasta. Ten trend – polegający na powrotach do stref śródmiejskich – widać we wszystkich dużych polskich miastach. Za przywilej mieszkania w centrum kupujący są w stanie zapłacić często więcej niż za nowe inwestycje deweloperskie na obrzeżach miast.

Do niezwykle drogich transakcji, często już na etapie projektowania nowej inwestycji, dochodzi w zaciszu gabinetów. Tego typu oferty nie pojawiają się w ogóle w serwisach ogłoszeniowych, tylko dystrybuowane są w gronie osób, o których wiadomo, że byłyby taką inwestycją zainteresowane. Wtedy również sam projekt może uwzględniać życzenia przyszłego nabywcy. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom