Lubuski Mister Budowy. Znamy laureatów konkursu

redakcja GL, Autor Rafał Krzymiński
Wideo
od 16 lat
W Filharmonii Zielonogórskiej poznaliśmy dziś laureatów konkursu Lubuski Mister Budowy, rokrocznie organizowanego przez Lubuską Izbę Budownictwa.

Uroczysta gala to okazja do uhonorowania firm, które budują nie tylko dobrze, ale i pięknie. Do konkursu zgłoszono 20 obiektów o zróżnicowanym charakterze.

W kategorii budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne tytuł mistera budowy przyznano Przedsiębiorstwu Budowlanemu Ekonbud-Fadom Leszka i Elżbiety Jarząbków z Zielonej Góry  za kompleks budynków mieszkalnych przy ul. Obywatelskiej. Projektantem obiektu była pracownia architektoniczna „Projekt", mgr inż. Jerzego Gołębiowskiego.

Ekonbud-Fadom dostał też wyróżnienie za budynki przy ul. Waszczyka.

Drugie wyróżnienie otrzymał San-Bud Nieruchomości z Zielonej Góry za budynki przy ul. Strumykowej.

W kategorii budownictwo użyteczności publicznej Lubuskim Misterem Budowy nagrodzono miasto Zielona Góra za Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy ul. Sulechowskiej. Obiekt projektowała pracownia Arcus Consult. Wykonawcą była firma Skanska SA.

Wyróżnienia: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu - przystań wioślarska z internatem w Gorzowie Wielkopolskim, gmina Witnica - budynek przedszkola w Witnicy.

W kategorii adaptacje i remonty, misterem został Uniwersytet Zielonogórski za Dom Studencki „Wcześniak". Obiekt projektowała pracownia Archit, wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Zielonej Góry.

Wyróżnienia dla bibliotek: wojewódzkiej w Zielonej Górze i miejskiej w Nowej Soli, za odnowienie placówek.

W kategorii budownictwo małokubaturowe laur trafił w ręce miasta Zielona Góra, które wybudowało szalet miejski na placu Pod Topolami. Projektantem była mgr inż. Ewa Dębska z biura projektowego Dębska Design, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Budowlane „Kabet" Ryszarda Kaczmarka.

Certyfikaty solidny partner w biznesie otrzymały:

  • spółka Poszukiwania Naftowe Diament oddział w Zielonej Górze,
  • Linde Schulte Polska oddział w Zielonej Górze,
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rudolf Piotr Różański w Zielonej Górze
  • oraz Ziel-Bruk Makarewicz w Płotach.

Statuetki przyznaje się tym firmom, które wyróżniają się w prowadzonej działalności jakością usług i wyrobów oraz solidnością opartą na dobrych zwyczajach kupieckich, a ponadto dobrze służą swojemu środowisku. Certyfikat nadawany jest na wniosek zainteresowanego lub innego członka Izby, a także z własnej inicjatywy zarządu izby.

Zenon Bambrowicz, prezes izby w ten sposób podsumował tegoroczną edycję Mistera Budowy: - Konkurs był taki jak sytuacja gospodarcza w kraju. Większość nagrodzonych obiektów powstała dzięki pieniądzom unijnym. W jakości i stylu wykonania bezkonkurencyjna jest firma Ekonbud-Fadom. Co znajduje odzwierciedlenie w ilości wyróżnień. W przyszłym roku chcemy zmienić formułę konkursu, tak aby cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem niż dotychczas.

Warto wspomnieć, że właściciele firmy Ekonbud-Fadom otrzymali Brązowy Krzyż Zasługi dla Budownictwa przyznany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Wszystkie te nagrody i wyróżnienia bardzo nas cieszą - powiedziała szczęśliwa Elżbieta Jarząbek. - Ale krzyż prezydencki cieszy szczególnie i mobilizuje do jeszcze większej pracy.

Wyróżnienie otrzymała też Iwona Zielińska, redaktor naczelna Gazety Lubuskiej, za popularyzowanie konkursu Lubuski Mister Budowy. Renata Pękala, dyrektor biura reklamy Gazety, która odbierała odznaczenie powiedziała: - Bardzo się cieszę, że doceniono naszą pracę na rzecz lubuskiego budownictwa i uznano nas za wiarygodnego partnera Lubuskiej Izby Budownictwa. A tak chcemy być postrzegani.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom