Jak mieszkają prezydenci miast: Białegostoku, Suwałk, Łomży, Ełku

Karol Wasilewski
Tadeusz Truskolaski prezydent BiałegostokuTadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku ma mniejszy majątek w nieruchomościach od prezydentów Suwałk i Łomży.
Tadeusz Truskolaski prezydent BiałegostokuTadeusz Truskolaski prezydent Białegostoku ma mniejszy majątek w nieruchomościach od prezydentów Suwałk i Łomży. Karol Wasilewski
Wartość majątku rekordzisty przekracza 900 000 złotych.

Czesław Renkiewicz, Mieczysław Czerniawski, Tadeusz Truskolaski i Tomasz Andrukiewicz. Sprawdziliśmy, jak mieszkają prezydenci największych miast naszego regionu. 

Zobacz również: Tak mieszkają nasi senatorowie. Nieruchomości za 3 miliony złotych 

Suwałki – na bogato

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, o każdej swojej posiadłości, a ma ich najwięcej ze wszystkich włodarzy w naszym regionie, mówi, że są to „małżeńskie wspólnoty mieszkaniowe".

Renkiewicz posiada dwa domy o łącznej wartości 380 tysięcy złotych. Metraż, jak na dom, to nic specjalnego – 105m² i 60 m².

Prezydent Suwałk posiada także mieszkanie, na które w 2009 roku wziął 170.000 zł kredytu. Jak sam pisze w swoim oświadczeniu, warte jest 345.000 zł. Czy jest duże? 52 m² czyli tyle, ile ma typowe 3 pokojowe mieszkanie wybudowane z dużej płyty np. na ulicy Kowalskiego.

Co ciekawe, oprócz tego posiada jeszcze cztery inne nieruchomości. Są to działki o bardzo dużej powierzchni, jednak wyceniane są na niewielkie kwoty. Największa – 1410 m² wyceniana jest na 50.000 zł. Na podobne kwoty opiewają 487 i 753 metrowa. Posiada także 500 m² wartych zaledwie 5 tysięcy.

Z oświadczeń wynika, że przez cztery ostatnie lata Renkiewicz , kiedy pełnił funkcję zastępcy prezydenta podwoił wartość swojego majątku. Dziś szacuje go na ponad 900 tysięcy złotych. . To zdecydowanie największy majątek spośród prezydentów z naszego regionu.

Renkiewicz w ostatnich latach sporo inwestował. W 2006 roku temu miał dom i pięć różnych działek – mieszkalną, rolną, siedliskową, budowlaną i z drogą dojazdową.

W 2007 roku dokupił niewielki, bo 60-metrowy dom, a trzy lata temu 52-metrowe mieszkanie. Jednocześnie inwestował w posiadane domy, ponieważ ich wartość na przestrzeni ostatnich trzech lat wzrosła o kilkadziesiąt tysięcy.

Łomża – dom, działka i las

Na swoje nieruchomości nie narzeka również Mieczysław Czerniawski. Prezydent Łomży posiada ma dom o powierzchni 127 mkw. o łącznej wartości 270 000 zł.

Oprócz tego doliczyć należy jeszcze 650 metrową działkę z garażem, stary przedwojenny dom, ponad hektarową działkę oraz las (4,41 ha). Łączna wartość posiadłości to niemal 830 000 złotych.

Białystok – bez domu całorocznego

Ustępuje mu prezydent stolicy województwa podlaskiego. Tadeusz Truskolaski ma duże, bo niemal 100-metrowe mieszkanie o łącznej wartości 350 000 zł.

Oprócz tego w swoim dorobku ma również niewielkie gospodarstwo rolne – 1,08 hektara, warte 45 000 zł.

Prezydent lubi w lato wypocząć na łonie natury. Posiada domek letniskowy w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym. Taka nieruchomość wyceniana jest na 60 000 zł.

Ełk – bez domu i działki

Takich posiadłości pozazdrościć może swoim kolegom Tomasz Andrukiewicz. Prezydent Ełku nie ma ani domów ani działek. Posiada jedynie 52 metrowe mieszkanie z piwnicą i strychem. Ogólna wartość – 200.000 złotych.

To zdecydowanie najmniejszy majątek w opisywanym przez nas gronie. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom