Coraz częściej ludzie wybierają pracę w NIBE-BIAWAR z pobudek pro ekologicznych

Artykuł sponsorowany
NIBE-BIAWAROtwarty w lutym br. nowy zakład produkcyjny NIBE-BIAWAR pozwolił skorzystać nie tylko z nowego magazynu, laboratorium czy hali produkcyjnej przeznaczonej głównie na rozwój OZE i nowych technologii, ale i Centrum Szkoleniowego wraz z pokazową kotłownią. Ułatwiają one rekrutację i szkolenie pracowników oraz współpracę z partnerami.
NIBE-BIAWAROtwarty w lutym br. nowy zakład produkcyjny NIBE-BIAWAR pozwolił skorzystać nie tylko z nowego magazynu, laboratorium czy hali produkcyjnej przeznaczonej głównie na rozwój OZE i nowych technologii, ale i Centrum Szkoleniowego wraz z pokazową kotłownią. Ułatwiają one rekrutację i szkolenie pracowników oraz współpracę z partnerami. NIBE-BIAWAR
Rozmowa z MAŁGORZATĄ SMUCZYŃSKĄ, Business Unit Managerem NIBE

W naszych fabrykach można znaleźć najnowsze rozwiązania technologiczne, ale i fantastyczną rodzinną atmosferę pracy. Jako eksperci w swojej branży jesteśmy gotowi nawet na szkolenie naszych nowych pracowników od podstaw. W związku z czym oprócz umiejętności manualnych, czy wiedzy związanej z technicznymi aspektami dużą wagę przywiązujemy do motywacji kandydatów, czy ich zdolności komunikacyjnych. 

Rozmowa z MAŁGORZATĄ SMUCZYŃSKĄ, Business Unit Managerem NIBE 

– Pompy ciepła w ostatnim czasie w rekordowym tempie znajdują nabywców, podobnie zresztą jak wszelkie inne urządzenia produkowane przez Grupę NIBE. Czy dlatego równie dynamicznie rozwija się NIBE-BIAWAR, budując w kilku etapach nowy zakład?

– W pewnym uproszczeniu rzeczywiście można tak stwierdzić i rozwój firmy na pewno jest ściśle związany ze wzrostem zainteresowania rozwiązaniami OZE w Polsce, zwłaszcza pompami ciepła w połączeniu z fotowoltaiką. Potwierdzają to również liczby. Przychód firmy w 2019 wyniósł 176 mln zł, a zmiana procentowa w stosunku do poprzedniego roku wyniosła 21 proc., przy czym największy wzrost osiągnięto właśnie w segmencie pomp ciepła NIBE, bo aż 63 proc. Z kolei przewidywane przychody w roku 2020 wyniosą ponad 200 mln i nawet w czasie pandemii widzimy ogromny wzrost sprzedaży w tym segmencie po drugim kwartale br.

Dowiedz się:

Jak w NIBE-BIAWAR można rozwijać swoje ekologiczne pasje a energią do życia dziecić się ze współpracownikami i rodziną

https://zielona-eskadra.pl/ekopasjonaci-w-nibe-biawar-sami-zyja-w-sposob-zrownowazony-i-energia-do-zycia-dziela-sie-z-innymi/

Ubiegły rok był rokiem rekordowym pod względem sprzedaży produkowanych przez nas urządzeń grzewczych i wentylacyjnych, szczególnie w segmencie pomp ciepła, rekuperatorów i systemów fotowoltaicznych NIBE. Na osiągnięty sukces składa się kilka czynników, a mianowicie wzrost świadomości w zakresie budownictwa niskoemisyjnego, technologii pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii wraz ze Szwedzką Dotacją i programem rządowym Czyste Powietrze i Mój Prąd, dobrze skrojona oferta, wysoka jakość produktu i co za tym idzie bardzo dobra opinia o marce NIBE i pozycja lidera rynku, ale również a może przede wszystkim zaangażowanie i jakość usług naszych autoryzowanych firm instalacyjnych i doradców.

Produktem który ma duży wpływ na wynik finansowy firmy jest produkowana w Polsce centrala wewnętrzna do powietrznych pomp ciepła. Innowacyjność tego produktu polega na kompaktowości rozwiązania zapewniającego szybki i prosty montaż pompy ciepła i pewność poprawnego działania instalacji z zastosowaniem zaledwie dwóch elementów (jednostki wewnętrznej BA-SVM 10-200/SHK 200 i zewnętrznej pompy ciepła typu split i monoblok).

– NIBE znana jest nie tylko w Polsce, ale i w świecie ze stosowania nowych technologii, także w samych procesach produkcyjnych i dystrybucyjnych. To wymaga pracowników z określonymi kwalifikacjami. W jaki sposób rekrutowani są oni do pracy w Polsce?

– Rzeczywiście, w naszych fabrykach można znaleźć najnowsze rozwiązania technologiczne, ale i fantastyczną rodzinną atmosferę pracy. Jako eksperci w swojej branży jesteśmy gotowi nawet na szkolenie naszych nowych pracowników od podstaw. W związku z czym oprócz umiejętności manualnych, czy wiedzy związanej z technicznymi aspektami dużą wagę przywiązujemy do motywacji kandydatów, czy ich zdolności komunikacyjnych.

– Na ile rekrutację ułatwia możliwość pracy na rzecz ratowania środowiska, w duchu zrównoważonego rozwoju itp. Czy ludzie szukający pracy przywiązują wagę do takich okoliczności?

– Świadomość ekologiczna jest coraz większa w naszej społeczności i widać to również wśród kandydatów. Coraz częściej wśród powodów wybrania NIBE-BIAWAR jako pracodawcy pojawiają się argumenty, że produkowane przez nas rozwiązania są pro ekologiczne.

– Na pewno natomiast chętni do pracy zwracają uwagę na wynagrodzenie, lokalizację firmy, dojazd i wszystko co wiąże się z warunkami pracy. Czy NIBE-BIAWAR jest w tym względzie konkurencyjna?

– Rzeczywiście jednym z powodów wymienianych jako motywacja do złożenia CV do naszej firmy jest jej lokalizacja. Kandydaci nie zawsze potrafią ocenić warunki pracy, ponieważ bazują tylko na wyobrażeniu, jakie wyrabiają sobie oglądając prezentację z miejsca potencjalnej pracy. Prawdziwą rekomendacją są opinie nowych pracowników, którzy są bardzo zadowolenie z warunków, jakie zastali w swoim miejscu pracy i polecają ją swoim znajomym. Odpowiadając wprost – tak, oferta NIBE-BIAWAR jest pod tym względem konkurencyjna.

Dowiedz się:

Jak można zwolnić tempo życia, by skorzystać na tym samem, dać radość rodzinie i oddech dla środowiska

https://zielona-eskadra.pl/zyj-slow-life-skorzystasz-ty-i-srodowisko/

– Nowoczesna technologicznie fabryka to miejsce gdzie szczególnie ważne jest bieżące uzupełnianie kwalifikacji – a dzięki nim także możliwość awansów: płacowych czy na ścieżce kariery. Jakie możliwości w tym względzie stwarza Firma?

– Biorąc pod uwagę specyfikę naszych produktów podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników ma dla nas duże znaczenie. Jeśli poszukujemy specjalistów w pierwszej kolejności analizujemy wewnętrzne zasoby – pod kątem wiedzy, umiejętności i predyspozycji pracowników. Naturalnym jest, że za umiejętnościami i efektami pracy idą wynagrodzenia.

– Duże szanse dla obecnych i przyszłych pracowników na pewno wiążą się z rozwojem produkcji i rozbudową firmy w Białymstoku?

– W lutym 2020 r. otworzyliśmy nowy zakład produkcyjny w 100-proc. ogrzewany i chłodzony za pomocą powietrznych i gruntowych pomp ciepła NIBE. Biawar Produkcja docelowo będzie zajmował powierzchnię 30 tys. mkw., a już teraz możemy korzystać z nowego magazynu, laboratorium, hali produkcyjnej przeznaczonej głównie na rozwój OZE i nowych technologii oraz Centrum Szkoleniowego wraz z pokazową kotłownią. Jest to impuls do rozwoju firmy w kolejnych latach. Możliwość zwiększenia wydajności produkcji i prowadzenia profesjonalnych szkoleń pozwoli na zwiększenie udziałów OZE w sektorze energetycznym, a co się z tym wiąże zwiększania również naszych udziałów na rynku pomp ciepła i wentylacji w Polsce.

Przeczytaj:

Jak NIBE-Biawar – firma odpowiedzialna społecznie, działa na rzecz klimatu i lokalnego środowiska

https://zielona-eskadra.pl/nibe-firma-odpowiedzialna-spolecznie-dziala-dla-klimatu-i-lokalnego-srodowiska/

Zagrożeniem z którym musimy się zmierzyć jest epidemia koronawirusa. Jednak liczymy na to, że obserwowane równie wysokie zainteresowanie urządzeniami OZE na początku roku jak i zapowiedziane pozytywne zmiany w programie Czyste Powietrze zniwelują negatywny wpływ tej sytuacji. NIBE-BIAWAR od dawna działa w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju, a produkowane urządzenia są uznane za najlepszą dostępną technologię, są politycznie wspierane np. poprzez zmiany warunków technicznych budynków (aktualne WT 2021), ustawy antysmogowe, antykopciuchowe, zmiany podatkowe, wobec czego jest to dobrze obrany kierunek rozwoju.

– Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał Zbigniew Biskupski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom