Ale jeśli posiadająca najwięcej lokatorów Spółdzielnia Mieszkaniowa poprosi Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej o dostawy ciepła do centralnego ogrzewanie, w ciągu doby grzanie ruszy.
Warto wiedzieć: Jak przygotować grzejniki i centralne ogrzewanie do sezonu grzewczego
To już norma, że pod koniec września rusza ogrzewanie. Niewiadomą jest tylko kiedy się skończy. W 2012 roku rozpoczął się 23 września. Ale zima nie chciała przyjść i było jesiennie do stycznia, kiedy wreszcie (dla ciepłowników) na trzy tygodnie zagościła zima z temperaturami poniżej dziesięciu stopni poniżej zera. A potem znowu zrobiło się cieplej. W roku 2013 sezon grzewczy skończył się 22 kwietnia. A przed rokiem grzanie ustało dopiero 5 maja, bo mimo stosunkowo ciepłej i niemal bezśnieżnej zimy wiosna się spóźniała i było dojmujące zimno.
Ostatnie dni i noce są już chłodne i jeśli tylko mieszkańcy nacisną na administrację, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej puszcza ciepło. Na weekend zapowiadana jest ciepła pogoda, ale prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Zbigniew Paleń przypomina, że w blokach mieszkalnych są automatyczne regulatory, które zmniejszają pobór ciepła w ciepłe dni, aby nie marnować energii. Poza tym właściciele mieszkań mają przy kaloryferach termostaty i mogą sami zmniejszać pobór ciepła, aby przy generalnym rozliczeniu nie dopłacać do grzania.
Przeczytaj: Jak zmienić swoje nawyki, by płacić mniej za ogrzewanie
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?