Wiertarka udarowa do prac w domu i na budowie: TM710

Jacek Szydłowski
Stayer TM710Wiertarka przeznaczona jest głównie do domowych zastosowań. Sprawdzi się jednak w lżejszych pracach budowlanych.
Stayer TM710Wiertarka przeznaczona jest głównie do domowych zastosowań. Sprawdzi się jednak w lżejszych pracach budowlanych. Stayer
Większość wiertarek udarowych z tzw. średniej półki dysponuje mocą w granicach 600-800 W. Takie urządzenia są najbardziej uniwersalne i cieszą się największą popularnością. Do tej kategorii elektronarzędzi należy wiertarka udarowa TM710.

Zaletą wiertarek w tej klasie są małe rozmiary, połączone z pokaźną mocą i udarem. Do tego należy dodać przystępną cenę.

Jedną z wiertarek udarowych, której można użyć w pracach domowych, również tych cięższych jest model Stayer TM710. Elektronarzędzie dysponuje silnikiem o mocy 710 W, z jednobiegową przekładnią. Nadaje się do wiercenia niewielkich otworów w miękkim materiale ceglano-betonowym. Mechanizm udarowy generuje nawet do 19 000 uderzeń na minutę przy maksymalnej prędkości obrotowej narzędzia 1900 obr./min. Przy takich parametrach wiertarkę można wykorzystywać w lżejszych pracach, gdzie stosowanie cięższego i mniej wygodnego młotka pneumatycznego nie jest konieczne.

Maksymalna prędkość obrotowa jest regulowana elektronicznie za pomocą włącznika spustowego. Wyposażono go również w pokrętło wstępnej regulacji obrotów. Dzięki temu możemy obrabiać różne materiały, np. stal czy drewno.
Maksymalne średnice wiercenia
:

  • w betonie – 20 mm,
  • w stali – 13 mm,
  • w drewnie – 30 mm.

Urządzenie wyposażono w kluczykowy uchwyt wiertarski 13 mm. To nieco przestarzałe rozwiązanie, ma jednak swoich zwolenników. Panuje wśród nich opinia, że szczęki dociśnięte kluczykiem pewniej trzymają wiertło i nie pozwalają mu się obrócić nawet w czasie najcięższych prac.

W tej klasie elektronarzędzi nie możemy spodziewać się materiałów z najwyższej półki. Królują więc plastiki. Wykonano z nich zarówno obudowę główną, jak i uchwyty urządzenia. Na głównym uchwycie dodano jednak element antypoślizgowy. Zastosowane tworzywo sprawia wrażenie solidnego i odpornego na pęknięcia. 

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie