Wiertarka udarowa do prac w domu i na budowie: TM710

Jacek Szydłowski
Stayer TM710Wiertarka przeznaczona jest głównie do domowych zastosowań. Sprawdzi się jednak w lżejszych pracach budowlanych.
Stayer TM710Wiertarka przeznaczona jest głównie do domowych zastosowań. Sprawdzi się jednak w lżejszych pracach budowlanych. Stayer
Większość wiertarek udarowych z tzw. średniej półki dysponuje mocą w granicach 600-800 W. Takie urządzenia są najbardziej uniwersalne i cieszą się największą popularnością. Do tej kategorii elektronarzędzi należy wiertarka udarowa TM710.

Zaletą wiertarek w tej klasie są małe rozmiary, połączone z pokaźną mocą i udarem. Do tego należy dodać przystępną cenę.

Jedną z wiertarek udarowych, której można użyć w pracach domowych, również tych cięższych jest model Stayer TM710. Elektronarzędzie dysponuje silnikiem o mocy 710 W, z jednobiegową przekładnią. Nadaje się do wiercenia niewielkich otworów w miękkim materiale ceglano-betonowym. Mechanizm udarowy generuje nawet do 19 000 uderzeń na minutę przy maksymalnej prędkości obrotowej narzędzia 1900 obr./min. Przy takich parametrach wiertarkę można wykorzystywać w lżejszych pracach, gdzie stosowanie cięższego i mniej wygodnego młotka pneumatycznego nie jest konieczne.

Maksymalna prędkość obrotowa jest regulowana elektronicznie za pomocą włącznika spustowego. Wyposażono go również w pokrętło wstępnej regulacji obrotów. Dzięki temu możemy obrabiać różne materiały, np. stal czy drewno.
Maksymalne średnice wiercenia
:

  • w betonie – 20 mm,
  • w stali – 13 mm,
  • w drewnie – 30 mm.

Urządzenie wyposażono w kluczykowy uchwyt wiertarski 13 mm. To nieco przestarzałe rozwiązanie, ma jednak swoich zwolenników. Panuje wśród nich opinia, że szczęki dociśnięte kluczykiem pewniej trzymają wiertło i nie pozwalają mu się obrócić nawet w czasie najcięższych prac.

W tej klasie elektronarzędzi nie możemy spodziewać się materiałów z najwyższej półki. Królują więc plastiki. Wykonano z nich zarówno obudowę główną, jak i uchwyty urządzenia. Na głównym uchwycie dodano jednak element antypoślizgowy. Zastosowane tworzywo sprawia wrażenie solidnego i odpornego na pęknięcia. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom